facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Komise otevřela pátou výzvu zaměřenou na alianci Evropských univerzit, plánuje pomocí ní dosáhnout celkového počtu 60 aliancí. Vznikne také odborná komunita praxe aliancí.

11. 10. 2023

Dům zahraniční spolupráce

Připravte se na jedinečný týden plný inspirace a nových poznatků! Již od roku 2008 se po celém světě slaví Týden otevřeného přístupu (Open Access Week), jehož cílem je rozšířit povědomí nejen o otevřeném přístupu.

11. 10. 2023

Univerzita Karlova

Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze povede v následujících čtyřech letech Milan Pospíšil. Za kandidáta na rektora pro období 2024–2027 jej zvolil 10. října Akademický senát VŠCHT Praha celkovým počtem 18 hlasů.

10. 10. 2023

Vysoká škola chemicko-technologická

Pouze jednou za rok má pražské publikum příležitost vidět na jednom místě špičkové snímky o vědě, které se běžně neobjevují v nabídce kin ani na streamovacích platformách. V kampusu České zemědělské univerzity se koná od 16. do 19. října mezinárodní festival populárně-vědeckých snímků Prague Science Film Fest.

10. 10. 2023

Česká zemědělská univerzita

V pořadí již šestý ročník největší akce v Česku zaměřené na kosmický průmysl proběhne od 27. 11. do 1. 12. 2023. Ať už jste velký průmyslový podnik, nově vzniklý startup, pedagog, student anebo jen fanoušek vesmíru, můžete se těšit na spoustu informací, zajímavých hostů a nespočet možností seznámit se se vším důležitým, co hýbe kosmickým odvětvím v Česku.

9. 10. 2023

CzechSpacePortal.cz

Den Technologické agentury ČR (TA ČR) je na poli výzkumu tradiční událostí, prostřednictvím které TA ČR oceňuje nejlepší projekty aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost a hospodářství. Ani letošní rok nebude výjimkou. Celým Dnem TA ČR bude provázet téma „Věda není sci-fi? Posouváme hranice možného" a uskuteční se 2. listopadu 2023.

8. 10. 2023

Technologická agentura ČR

Technologická agentura České republiky vyhlásila ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu dne 4. října 2023 jedenáctou veřejnou soutěž v Programu Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje TREND, podprogram 2 “Nováčci”. Soutěžní lhůta končí 22. listopadu 2023.

7. 10. 2023

Technologická agentura ČR

Výjezd do zahraničí jako součást vědecké kariéry s sebou přináší řadu výzev. Kde budu bydlet? Jak se sžiji s místní kulturou? A mnoho dalších… Vědkyně a vědci, kteří mají zdravotní komplikace, řeší všechny tyto otázky, ale k tomu přibývají další. Budou tam dostupné léky? Jaká je místní zdravotní péče? Jak rychle se zvládnu zorientovat v novém prostředí?

6. 10. 2023

Czexpats in Science

Studenti českých vysokých škol mají díky dohodě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s CERN větší šanci uspět ve výběrových řízeních do studentských programů CERN. O podporu se mohou ucházet studenti českých vysokých škol z technických oborů doktorského, magisterského i bakalářského studia, a to např. v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod.

6. 10. 2023

MŠMT

Ve dvoraně Knihovny Akademie věd převzalo ve středu 4. října z rukou předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové diplomy vědeckého titulu „doktor věd“ 10 jeho nových nositelů. Osm z nich působí na pracovištích Akademie věd ČR, jeden na Univerzitě Hradec Králové a jeden ve Slovenské akademii věd.

5. 10. 2023

Akademie věd ČR