facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

CzechInvest přijímá přihlášky do projektů CzechStarter a CzechAccelerator

29. 9. 2018
CzechInvest přijímá přihlášky do projektů CzechStarter a CzechAccelerator

Další české start-upy mají letos na podzim příležitost nastartovat a akcelerovat své podnikání. Do 5. listopadu 2018 přijímá CzechInvest přihlášky do projektu CzechStarter, s jehož podporou dosud našlo svého mentora již 19 start-upů. Do 16. listopadu 2018 CzechInvest přijímá přihlášky také do projektu CzechAccelerator. Jeho podpory v podobě tříměsíčních pobytů v zahraničních inkubátorech využilo také 19 start-upů.

Účastníkům projektu CzechStarter je k dispozici přes 80 zkušených mentorů a poradců. Toho „svého“ si start-upy mohou vybrat během tzv. speed dating setkání, několikaminutových intenzivních osobních rozhovorů. CzechInvest uspořádal již tři taková setkání, poslední začátkem září. Vybraný mentor či poradce pak po sedm měsíců radí start-upu s přípravou byznys plánu, marketingové strategie, nastavením interních procesů, patentovou ochranou nebo jej připravuje na vstup investora.

„Právní poradenství přišlo v pravý čas. Začalo platit nařízení GDPR a do firmy vstupoval obchodní partner. Advokátní kancelář JŠK nám pomohla s vytvořením dokumentů souvisejících s ochranou osobních údajů i přípravou transakční dokumentace, což nám v dalším rozvoji velmi pomohlo,“ popisuje konkrétní přínos účasti v projektu CzechStarter své firmě Vojtěch Knězů z NaviRider.

Do 16. listopadu 2018 CzechInvest zároveň přijímá přihlášky start-upů do projektu CzechAccelerator. Jeho účastníci mohou po tři měsíce čerpat zkušenosti, sbírat kontakty a know-how v zahraničních inkubátorech nejen v Silicon Valley, ale i v New Yorku, Londýně a Singapuru.

„Náš byznys se změnil o devadesát procent. Změnilo se naše myšlení o vlastním produktu. Ujasnili jsme si, co a pro koho děláme. V neposlední řadě jsme navázali profesní i osobní přátelství s výjimečnými lidmi. Asi úplně nejdůležitější ale je, že jsme mohli vybudovat skutečně americkou firmu na americkém trhu, což bychom nikdy z domova s českým pohledem na věc sami nedokázali," hodnotí účast v projektu CzechAccelerator Michal Valta z viaGoood.

„Ve všech destinacích CzechInvest spolupracuje s místními experty, kteří našim start-upům poskytnou kontakty na ty správné partnery. V Silicon Valley, New Yorku a Londýně navíc přímo působí naši zástupci. Díky tomu start-upy získají kýžené zkušenosti a know-how mnohem rychleji, než kdyby se měly spolehnout pouze na sebe,“ vysvětluje Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.

CzechInvest vyhlašuje nové výzvy pro podávání přihlášek do projektů:

  • CzechStarter – příjem přihlášek od 17. 9. do 5. 11. 2018 (IV. výzva)
  • CzechAccelerator – příjem přihlášek od 20. 9. do 16. 11. 2018 (V. výzva)

Více informací na www.podporastartupu.cz.

 

Zdroj: CzechInvest