facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Univerzita Palackého jako každoročně hledá podnikavé hlavy

27. 3. 2021
Univerzita Palackého jako každoročně hledá podnikavé hlavy

Nové kontakty a zkušenosti, zpětná vazba od odborníků, 50 tisíc korun do startu podnikání, sleva 50 procent na roční pronájem kanceláře a konzultace mentorů i externích partnerů zdarma. To jsou odměny a výhody, které čekají na letošního vítěze Podnikavé hlavy.

csm podnikava hlava 2021 online e7ed6b6b54

Soutěž pořádá již po dvanácté Vědeckotechnický park UP. Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušenějších podnikatelů se s novým nápadem mohou hlásit na webových stránkách soutěže do 10. května.

Podnikavá hlava letos probíhá pod záštitou Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc, za finanční podpory generálního partnera firmy Reticulum a podpory hlavního partnera Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) i dalších partnerů.

Pro vstup do soutěžního klání se stačí registrovat na stránkách www.podnikavahlava.cz a zaslat potřebné dokumenty i se svým podnikatelským záměrem. Před jeho sepsáním je možné konzultovat svůj nápad i přípravu písemných podkladů přímo s mentory na VTP UP nebo v ICOK.

„Může se zdát, že tato doba podnikání nepřeje. Jsem však přesvědčen o opaku. Právě tato situace přináší nové nápady i nové pohledy na podnikání. Naše role zde není jen v tom, projekty a nápady posoudit a vybrat ty nejlepší, ale zejména pomoci těm, kteří nevědí, jak na to, nemají kapitál či zkušenosti, aby svůj nápad mohli realizovat. Chci tedy povzbudit všechny, kteří se zatím se svým nápadem neodhodlali vyjít ven, aby přišli. Účastí v Podnikavé hlavě můžete získat nejen výhru, ale hlavně zpětnou vazbu, kontakty na další začínající i zkušené podnikatele, možnost využít mentora nebo najít investora či partnera pro další podnikatelské kroky,“ uvedl Roman Jurečka, ředitel VTP UP.

Tradiční soutěž Podnikavá hlava je určena všem, kteří s podnikáním chtějí teprve začít, i zkušenějším podnikatelům. Do finále postoupí 10 vybraných finalistů. Ti své projekty představí odborné porotě 27. 5. 2021 a v ten samý den bude zároveň vyhlášen i vítěz. Soutěžit se bude také ve dvou speciálních kategoriích – „Podnikatel z UP“ a „Cena ICOK pro nejinovativnější nápad“.

Vítězem loňského jedenáctého ročníku se stal Tomáš Jelínek s projektem Medomat, který pomáhá včelařům v prodeji medu. Druhým oceněným nápadem se stal projekt Inteligentních dopravních zrcadel od Davida Podoly a na třetím místě se umístil nápad Františka Špáse s názvem Loklok. Ve speciální kategorii Podnikatelka v sukni pak vyhrál nápad Restio Elišky Brázdilové.

„Každému bych účast v Podnikavé hlavě doporučil, neboť nasbíráte mnoho zkušeností a poznáte spoustu mentorů a zkušených odborníků, kteří vám dají upřímnou zpětnou vazbu na to, zdali váš projekt vidí smysluplně, nebo ne,“ uvedl František Špás z firmy Loklok.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz nebo na Facebooku.

 

Autorka: Dominika Knappová 

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci