facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vítězem mezinárodní soutěže PowerUp! se stal HeatVentors, český Multiferm skončil třetí

10. 12. 2017
Vítězem mezinárodní soutěže PowerUp! se stal HeatVentors, český Multiferm skončil třetí

HeatVentors z Maďarska se stal vítězem dalšího ročníku mezinárodní technologické soutěže PowerUp! pro inovativní startupy v oblasti energetiky. Vítěz zaujal porotu řešením, které umožňuje nový způsob skladování energie. Český startup skončil třetí.

Za celkovým vítězem z Maďarska se mezi nejlepší probojoval FLASC z Malty, technologie umožňující skladování energie v pobřežních vodách, který za druhé místo získal odměnu 10 000 eur. Finálového klání se zúčastnil i energetický inovační projekt “Multiferm Technology” z České republiky – platforma nabízející alternativní způsob přeměny bioodpadu na biopaliva skončila na třetím místě a z Budapešti si odváží výhru 5 000 eur a nabídku k investici ve výši 150 000 eur.

Jakub John, ředitel VIA ALTA stojící za Multiferm, k úspěchu řekl: „Soutěž nám přinesla mnoho cenných zkušeností, poznatků a zejména kontaktů. Jako technologická firma se jich pokusíme efektivně využít a plánujeme další spolupráci s InnoEnergy. Také díky přípravě od PowerHUB se nám v těžké evropské konkurenci podařilo uspět. Celá soutěž, včetně úžasného bootcampu, byla skvěle připravena a zorganizována.“

Finálové kolo soutěže probíhalo v Budapešti za účasti vítězů národních kol z 12 zemí Evropy. Před porotci, investory a médii se tak postupně představily inovativní týmy z Bulharska, České republiky, Estonska, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Řecka, Slovenska a Slovinska. Finalisté byli vybráni ze 158 týmů, které se do soutěže přihlásily z 24 zemí Evropy.

Slavnostní ceremoniál soutěže PowerUP Český Multiferm vlevo1

Slavnostní ceremoniál předávání cen, zdroj: InnoEnergy

Agnieszka Wasilewska-Semail, členka poroty a generální ředitelka RAFAKO řekla k soutěži: „Úroveň, kterou se účastníci finálového kola prezentovali, hodnotím jako velmi vysokou. Rozsah prezentovaných nápadů byl velice široký. Důležité však je, že každý z nich může potenciálně pomoci zlepšit čistotu našeho životního prostředí – to je na celé soutěži to nejdůležitější.“

 

Zdroj: InnoEnergy