facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Znáte nástroje Evropské rady pro inovace?

20. 12. 2018
Znáte nástroje Evropské rady pro inovace?

Technologické centrum Akademie věd ČR (TC AV) nedávno vydalo novou publikaci, která přehledně informuje o možnostech podpory špičkových inovací prostřednictvím nástrojů Evropské rady pro inovace (EIC). Jsou jimi SME Instrument, Fast Track to Innovation, FET-Open a EIC Horizon Prizes.

Evropská rada pro inovace (EIC), kterou před třemi lety prosadil komisař pro vědu, výzkum a inovace Carlos Moedas, postupně získává větší úlohu v podpoře evropských inovací. Jejím hlavním cílem je sjednotit doposud poněkud roztříštěné nástroje, a poskytnout v nich prostor inovátorům z řad malých, středních i velkých průmyslových podniků i akademické sféry. První výzvy byly vyhlášeny v průběhu letošního roku a další se chystají.

Publikace čtenáře postupně seznamuje s jednotlivými nástroji, kterými jsou Nástroj pro malé a střední podniky (SME Instrument), Nástroj Rychlá cesta k inovacím (Fast Track to Innovation), Nástroj budoucí a vznikající technologie (Future and Emerging Technologies FET-Open) a Ceny Evropské rady pro inovace (EIC Horizon Prizes). Pro každý nástroj je zde popsán jeho záměr, oprávnění žadatelé, průběh a další podrobnosti.

Brožura vyšla v elektronické verzi a je ke stažení zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: TC AV ČR