facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Evropská komise oficiálně oznámila, že se bude společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy podílet na financování vzniku nového „Centra excelence“, které se zaměří na průmyslové využití špičkových laserových technologií. Vědci centra HiLASE z Fyzikálního ústavu AV ČR (FZÚ) a britského Science and Technology Facilities Council (STFC) budou společně pracovat na 5,5 letém projektu ve výši 1,2 miliardy Kč.

24. 11. 2016

Vědavýzkum.cz

Tým z Fakulty strojního inženýrství a CEITEC VUT získal ocenění v prestižní soutěži Česká hlava. Vědci vytvořili unikátní mikroskop umožňující pozorovat živé buňky i bez použití kontrastních látek a získali Cenu společnosti Kapsch za invenci.

23. 11. 2016

VUT

Lékařská fakulta Johns Hopkins University (JHU), USA a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) spouštějí výměnný program pro mladé vědce. Rozšiřují tak spolupráci v oblasti translačního výzkumu zahájenou v roce 2015.

17. 11. 2016

UOCHB AV ČR

Spolek Transfera vydal vůbec první přehled pracovišť transferu technologií v České republice. Cílem brožury je poskytnout po vzoru dalších evropských zemí přehled o jednotlivých pracovištích, která mají za úkol propojit výzkumnou a aplikační sféru a zvýšit uplatňování výsledků výzkumu a vývoje v praxi.

11. 11. 2016

Transfera.cz

Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity zve na neformální setkání pracovníků a partnerů Masarykovy univerzity.

11. 11. 2016

CTT MU

České startupy mají šanci potkat představitele EIT Digital a domluvit si možnou spolupráci. Přístup na zahraniční trhy i k financování si můžou dohodnout na akcích JIC v Brně a ve Vídni.

10. 11. 2016

JIC

V rámci evropského projektu SimInhale, na němž se podílejí univerzity, výzkumná pracoviště a farmaceutické firmy z 24 zemí, zabodovali vědci z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Jejich model plic je z hlediska výzkumu proudění nejdokonalejší na světě a není proto divu, že si jej odborníci na vývoj nových inhalovatelných léčiv vybrali jako referenční, což znamená, že bude evropským standardem pro testování a experimenty.

9. 11. 2016

VUT

Jedno z velkých témat porevolučního Česka byla likvidace ekologických škod napáchaných předchozí nešetrnou érou. Řadu věcí se podařilo napravit, některé doteď zůstávají. Jinde jsou na tom ale ještě hůř. Týká se to například Ukrajiny. Právě tam se teď Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí Masarykovy univerzity (Recetox) podílí ve spolupráci s Organizací OSN pro průmyslový rozvoj (UNIDO) na přípravě projektu na likvidaci škodlivin, které se dlouho drží v životním prostředí.

4. 11. 2016

MUNI

Vědci z Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM) a Společné laboratoře optiky (SLO) Univerzity Palackého v Olomouci vyvinuli společně s kolegy z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR a společností Meopta-optika zcela nové multivrstvé optické systémy, které ve svých výrobcích využije právě největší český výrobce optiky z Přerova. Projekt letos zařadila Technologická agentura (TA) ČR mezi nejlepší podpořené projekty aplikovaného výzkumu. Uspěl v kategorii Originalita řešení.

27. 10. 2016

UPOL

Předseda AV ČR Jiří Drahoš a prezident Společnosti Maxe Plancka Martin Stratmann podepsali 24. 10. 2016 v Mnichově memorandum o vzájemné spolupráci.

26. 10. 2016

Vědavýzkum.cz