facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Aplikaci pro mobilní telefony, která má návštěvníkům přiblížit zvířata žijící v brněnské zoologické zahradě, vytvořili studenti počítačové lingvistiky Filosofické fakulty Masarykovy univerzity.

29. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Platforma BioSpot pořádá 1. března 2017 v galerii DOX druhou výroční konferenci, jejímž cílem je umožnit výzkumníkům z oblasti biomedicíny prezentovat své nejslibnější nápady a navázat spolupráci se zástupci průmyslu.

27. 1. 2017

ÚOCHB

Biofyzikální laboratoř se zaměřuje na problematiku ovlivňování, měření a regulace fyzikálních veličin, a to hlavně teploty a tlaku. Doménou pracoviště je aplikovaný výzkum a vývoj prototypových konstrukcí přístrojové techniky, převážně se zaměřením na zdravotnické a laboratorní aplikace.

21. 1. 2017

Univerzita Karlova

Kancelář transferu technologií JU funguje na univerzitě od roku 2012. Jejím posláním je pomoci překlenout propast mezi vědeckými laboratořemi a komerční sférou. Od loňského září je KTT zapojena do unikátního projektu, který propojí přeshraniční kanceláře transferu technologií mezi dvěma univerzitami - Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích a Univerzitou Pasov.

19. 1. 2017

JCTT

Výzkum obuvi, obuvnických materiálů a problematiky obouvání– to jsou oblasti, na něž se chce více zaměřit Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). První kroky k tomu, aby se Zlín stal světovým centrem ve výzkumu obuvi, už probíhají.

12. 1. 2017

UTB

Uzávěrka šestého ročníku soutěže Nejlepší spolupráce roku 2016, kterou pořádá Agentura pro zahraniční investice (AFI), je již 31.1.2017. Soutěž uděluje ocenění v oblasti spolupráce mezi výzkumnou a aplikační sférou, která vede k inovacím, a úspěšných transferů technologií a znalostí.

9. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Centrum pokročilého preklinického zobrazování (CAPI) nabízí spolupráci na implementaci nejmodernějších zobrazovacích technologií do základního a aplikovaného výzkumu. Kromě in vivo zobrazování se CAPI podílí na vývoji a testování nových zobrazovacích sond a technologií.

8. 1. 2017

Univerzita Karlova

Poslední číslo časopisu Ergo přineslo dva rozsáhlejší příspěvky věnované různým aspektům transferu znalostí v mezinárodním srovnání. První se věnuje patentové aktivitě českých výzkumných organizací, druhý upozorňuje na omezené vazby mezi vysokými školami a podniky a nízký podíl výdajů podnikového sektoru na vysokoškolský výzkum a vývoj.

6. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Brněnské biotechnologické společnosti Enantis se podařilo jako prvnímu českému podniku získat už podruhé peníze z prestižního grantu Horizontu 2020 SME Instrument. Třicet milionů korun pomůže spin-offu Masarykovy univerzity vyvinout prostředky na hojení ran, které chtějí následně ověřit v preklinické praxi.

5. 1. 2017

JIC

Tým vědců v čele s Janem Macákem z Centra materiálů a nanotechnologií (CEMNAT) Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice vyvinul ve spolupráci se společností PARDAM s.r.o. unikátní sorpční materiál na bázi vláken oxidu křemičitého. Uplatnění najde v mnoha odvětvích, kde je nutné zbavovat vzduch vlhkosti.

4. 1. 2017

Univerzita Pardubice