facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zakládání podniků pro transfer výsledků výzkumu do komerční praxe je v tuzemsku poměrně komplikované a navíc finančně nevýhodné. Firmy se je proto naučily obcházet a namísto s univerzitami se domlouvají přímo s vědci.

17. 9. 2016

Dalibor Dostál

Brněnští specialisté chránící před kyberútoky získali 50 tisíc eur na zdokonalení svého produktu. Uspěli v konkurenci mezi téměř dvěma tisíci žádostmi. ThreatMark je letos první a zatím jedinou českou firmou, které se podařilo dosáhnout na peníze z prestižního grantového schématu Evropské komise jménem SME Instrument.

12. 9. 2016

JIC

Jak zlepšit přenos znalostí od výzkumníků směrem k investorům, kteří by dokázali jejich objevy a vynálezy v konkrétních oblastech prakticky využít? Otázka, kterou řešili odborníci na 4. národní konferenci transferu technologií. Akce se konala 6. září v Ostravě, pořadatelem byla tentokrát Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava tradičně se spolkem Transfera.cz. Akce se zúčastnilo na sedm desítek lidí z transferových pracovišť, univerzit, firem a dalších institucí.

8. 9. 2016

Transfera.cz

Úřad vlády, sekce pro vědu, výzkum a inovace ve spolupráci s vědeckou diplomatkou v Izraeli Delanou Mikolášovou připravili informační materiál ke struktuře technologického transferu v Izraeli.

28. 7. 2016

Úřad vlády

V rámci podpory mezinárodní spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu bylo v pátek 17. června 2016 podepsáno v Tokiu memorandum mezi Technologickou agenturou ČR (TA ČR) a japonskou agenturou NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization).

20. 7. 2016

TA ČR

Spolek Transfera.cz zve na 4. národní konferenci transferu technologií, která se uskuteční 6. září 2016 v Ostravě.

15. 7. 2016

Transfera

Koordinační a podpůrná skupina Danube Inco Net představila česko-islandský projekt zabývající se výrobou čisté energie.

5. 7. 2016

Vědavýzkum.cz

Od projektu až do výroby. Celých pět let spolupracovali výzkumníci z Fakulty informatiky MU a Univerzity obrany s odborníky firmy VF, a.s. na vývoji digitálního spektrometrického systému, kterým lze měřit jaderné záření. Aparaturu, která umožňuje rychlejší měření než stávající technika, se podařilo dovyvinout a ochránit užitnými vzory. Firma VF nyní na zařízení koupila licenci a vyrobila první přístroje.

14. 6. 2016

CTT MU

V lednu vyhlásila Masarykova univerzita prostřednictvím CTT už druhou výzvu na financování projektů pro dovyvinutí či ověření technologií směřujícím k uplatnění v praxi, takzvané Proof of Concept (zkráceně PoC). "Nejedná se o výzkum, ale skutečně o ověření - například technologie, která funguje v laboratorním měřítku, ale zatím není zajímavá pro firmy. Cílem podpory je zhodnotit potenciál technologie dalším měřením a ověřováním, a to do fáze, kdy bude atraktivnější pro firmy a díky tomu lépe uplatnitelná na trhu," vysvětlila Hana Půstová z CTT, která má projekt na starosti.

27. 5. 2016

CTT MU

Rozhovor s Prezidentem svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem a prorektorkou MU pro rozvoj Markétou Pitrovou.

6. 4. 2016

Masarykova univerzita