facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Centrum pokročilého preklinického zobrazování (CAPI) nabízí spolupráci na implementaci nejmodernějších zobrazovacích technologií do základního a aplikovaného výzkumu. Kromě in vivo zobrazování se CAPI podílí na vývoji a testování nových zobrazovacích sond a technologií.

8. 1. 2017

Univerzita Karlova

Poslední číslo časopisu Ergo přineslo dva rozsáhlejší příspěvky věnované různým aspektům transferu znalostí v mezinárodním srovnání. První se věnuje patentové aktivitě českých výzkumných organizací, druhý upozorňuje na omezené vazby mezi vysokými školami a podniky a nízký podíl výdajů podnikového sektoru na vysokoškolský výzkum a vývoj.

6. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Brněnské biotechnologické společnosti Enantis se podařilo jako prvnímu českému podniku získat už podruhé peníze z prestižního grantu Horizontu 2020 SME Instrument. Třicet milionů korun pomůže spin-offu Masarykovy univerzity vyvinout prostředky na hojení ran, které chtějí následně ověřit v preklinické praxi.

5. 1. 2017

JIC

Tým vědců v čele s Janem Macákem z Centra materiálů a nanotechnologií (CEMNAT) Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice vyvinul ve spolupráci se společností PARDAM s.r.o. unikátní sorpční materiál na bázi vláken oxidu křemičitého. Uplatnění najde v mnoha odvětvích, kde je nutné zbavovat vzduch vlhkosti.

4. 1. 2017

Univerzita Pardubice

Vývoj a výroba kompozitního nanomateriálu s fotoaktivní funkcí. Tak zní název projektu, který od roku 2013 řeší Technická univerzita v Liberci (TUL) ve spolupráci s podnikem Barvy a laky Teluria a Ústavem anorganické chemie Akademie věd ČR. Snaží se mimo jiné vymyslet speciální nátěrové hmoty, které bude možné využívat ve stavebnictví a které budou mít v reakci s dopadajícím světlem jedinečné vlastnosti. Jde hlavně o funkce čistící, dezinfekční, ale například i o redukci toxických plynů v ovzduší.

28. 12. 2016

Vědavýzkum.cz

Projekt zabývající se návrhem prototypu přístroje pro výrobu individuální speciální obuvi řeší mladí vědečtí pracovníci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Na vzorku populace napříč věkovými kategoriemi testují speciální měřicí zařízení, na jehož vývoji se podíleli.

18. 12. 2016

UTB

Centrum pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT) před nedávnem představilo Katalog služeb Univerzity Karlovy - ucelenou nabídku jednotlivých vědeckých týmů z oblasti lékařských, přírodních i humanitních věd.

13. 12. 2016

Vědavýzkum.cz

Nezisková organizace EuKTS, která se věnuje akreditaci vzdělávacích programů a osobní certifikaci v oblasti transferu znalostí a technologií nabízí do konce roku 2016 možnost získání certifikátu zdarma.

7. 12. 2016

Vědavýzkum.cz

Univerzita Karlova spustila svůj Katalog služeb. Jeho prostřednictvím odborná i laická veřejnost jednoduše zjistí, jaké vědecké týmy na nejstarší české univerzitě působí a co mohou nabídnout.

6. 12. 2016

Vědavýzkum.cz

Robot a digitální spektrometr jaderného záření z Fakulty informatiky, aplikace pro návštěvníky Zoo Brno, která vznikla díky Filozofické fakultě, a fotokoutek projektu Emoce.info z FF Mu. Tři vědecké týmy se prezentovaly na letošním TT Day, který se konal 30. listopadu v prostorách Centra transferu technologií Masarykovy univerzity na Komenského náměstí.

4. 12. 2016

CTT MU