facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) zveřejnil minulý týden zápis z 8. jednání Monitorovacího výboru, aktualizovaný harmonogram výzev, avíza výzev Dlohohodobá mezisektorová spolupráce a Dlouhodobá mezisektorová spolupráce ITI a informace k veřejným zakázkám.

23. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Projednání novely zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací je odloženo v důsledku přerušení 54. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

23. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Pohybujete se v oblasti lifestyle technologií nebo vyvíjíte technologie, které přispívají k lepší kvalitě života? Zveme vás na další akci ze série JIC 120‘‘. Efektivní networkingový den, kde se u kulatého stolu setkáte s novými klienty či potenciálními byznys partnery, proběhne ve čtvrtek 2. března na JIC INMEC.

23. 1. 2017

JIC

Úřad průmyslového vlastnictví pořádá dne 21. 2. 2017 seminář o přihlašování technických řešení do zahraničí podle Dohody o patentové spolupráci (PCT) se zaměřením na funkce Visegradského patentového institutu.

22. 1. 2017

ÚPV

Důležitými právními dokumenty používanými především při spolupráci se zahraničními partnery jsou Letter of Intent, Memorandum of Understanding a smlouva o utajení, o kterých jsme psali v předchozím článku věnovaném této problematice. Dalším důležitým právním nástrojem je smlouva o nehmotné dílo.

22. 1. 2017

Karel Čada

Biofyzikální laboratoř se zaměřuje na problematiku ovlivňování, měření a regulace fyzikálních veličin, a to hlavně teploty a tlaku. Doménou pracoviště je aplikovaný výzkum a vývoj prototypových konstrukcí přístrojové techniky, převážně se zaměřením na zdravotnické a laboratorní aplikace.

21. 1. 2017

Univerzita Karlova

Rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig oceňuje každoročně kvalitní práci vědeckých pracovníků i studentů. Cenu rektora pro mladé vědce do 35 let tentokrát udělil Jaroslavu Bartákovi z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, který se zabývá chalkogenidovými skly. Jen za minulý rok publikoval v databázi Web of Science pět odborných článků.

21. 1. 2017

Univerzita Pardubice

Řídicí orgán OP VVV zveřejnil avízo výzev č. 02_16_025 Předaplikační výzkum a č. 02_16_026 Dlouhodobá mezisektorová spolupráce v Prioritní ose 1. Avízem se rozumí verze výzvy informativního charakteru.

20. 1. 2017

MŠMT

Dobří vědci neustále opakují: věda je mezinárodní. Musí být totiž obohacována novými nápady, ideálně i odjinud, aby neustrnula. Dokladem, že nejdůležitější objevy vycházejí z činnosti vícerých týmů, je nejnovější žebříček Nature Index Collaborations. Nejvíce spoluprací v něm mají američtí a čínští vědci.

20. 1. 2017
Martin Rychlík
Array
(
)

Fluorescenční sondy jsou nepostradatelným nástrojem současného biologického výzkumu. Umožňují přímo sledovat biologické procesy a konkrétní biomolekuly, které se jich účastní. Tým Dr. Milana Vrábela z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR nyní vyvinul novou chemickou reakci, která celý proces významně zjednodušuje. Díky tomu je např. možné v reálném čase sledovat místo působení protirakovinových léčiv přímo v živých rakovinových buňkách.

20. 1. 2017

ÚOCHB