facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo výzvu k podávání návrhů společných česko-polských výzkumných projektů s dobou řešení 2020-2021. Cílem výzvy je napomáhat navazování kontatků a rozvoji spolupráce partnerských zemí v oblasti výzkumu a vývoje formou dotace určené na mobilitu výzkumných pracovníků spolupracujících na řešení mezinárodních projektů základního výzkumu.

19. 4. 2019

MŠMT

Vědci z Centra pokročilých technologií Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové získali ve spolupráci se společností RETIA, a. s., finanční podporu programu OP PIK ITI Integrované územní investice Hradecko-pardubické aglomerace v kategorii Podnikání a inovace. V projektu za téměř 35 milionů korun budou společně vyvíjet radarový systém pro detekci pozemních a nízkoletících vzdušných cílů.

18. 4. 2019

Univerzita Hradec Králové

Evropský grant Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship dává mladým vědcům šanci budovat kariéru v zahraničí. Před rokem jej získala i Martina Ulvrová, absolventka Matematicko-fyzikální fakulty UK, která nyní zkoumá geofyzikální jevy na prestižní ETH Zürich. Doufá, že zkušenost z excelentí univerzity jí pomůže vylepšit vlastní pracoviště.

18. 4. 2019

Karolína Šolcová

Technologická agentura ČR informovala o přípravě 1. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti dopravy - DOPRAVA 2020+, jejíž vyhlášení se plánuje dne 12. 6. 2019.

18. 4. 2019

TA ČR

Středočeské inovační centrum (SIC) zve na zahájení programu Digitální transformace v praxi, které se uskuteční 24. dubna 2019 v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. V květnu a červnu na akci navážou praktické workshopy a individuální konzultace.

18. 4. 2019

SIC

V Národním domě na Vinohradech se v úterý 16. dubna 2019 uskutečnil LIV. Akademický sněm. Předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová v úvodním projevu uvítala prorůstovou variantu rozpočtu schválenou v březnu Radou pro výzkum, vývoj a inovace. Pro Akademii věd podle ní znamená zhruba půlmiliardové navýšení v příštím roce stabilizaci financování.

17. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

Hodnocení na základě takzvaného impakt faktoru časopisů je hojně diskutované téma. Nová studie ukazuje, že individuální hodnocení vědců je v praxi ve vysoké míře založeno právě na impaktech časopisů, ve kterých publikují. Tato praxe sebou přináší ale i řadu nevýhod.

17. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) přináší podnikatelům nové programy podpory na jejich další rozvoj. Začínající malí a střední podnikatelé a podnikatelé s krátkou historií nyní mohou v rámci programu INFIN získat bezúročný úvěr na realizaci inovativních projektů na území hlavního města Prahy.

17. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

„Vše, co děláme mimo naši planetu, děláme pro naši planetu.“ Tak by se dalo stručně shrnout poselství, které předával při svém putování po České republice americký astronaut Andrew Feustel. V pátek v nabitém sále krásné Hvězdárny a planetária Brno uzavřel cyklus svých přednášek pro veřejnost a v pondělí 15. dubna ukončil svou oficiální cestu pod záštitou Akademie věd ČR.

16. 4. 2019
Akademie věd ČR
Array
(
)

Pro české vědce jsou Francouzi čtvrtými nejčastějšími vědeckými partnery. „My máme skvělou matematiku a v Praze je též výborná,“ říká rektor oživené Sorbonny. Vědci by se dle něj mohli společně zaměřit také na klimatologii, problematiku stárnutí anebo takzvaná Smart Cities.

16. 4. 2019
Martin Rychlík
Array
(
)