facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Nové interaktivní mapy inovací ve Středočeském kraji

11. 7. 2018
Nové interaktivní mapy inovací ve Středočeském kraji

Nový mapový portál, který zřídilo Středočeské inovační centrum (SIC), přehledně zobrazuje hlavní informace o inovačním ekosystému ve Středočeském kraji. Mapy zahrnují inovativní firmy, subjekty inovační infrastruktury či výzkumné organizace v kraji a v Praze.

Nový mapový portál má za cíl přehledně zobrazovat důležité subjekty zapojené do inovací v kraji. „Vizualizace dat v mapách je moderní trend, proto jsme se rozhodli rozjet projekt interaktivního mapového portálu Středočeského kraje,“ vysvětlil Jakub Hudec, RIS3 manažer Středočeského kraje.

Na informačním portálu lze například přehledně vizualizovat firmy, které získaly Inovační voucher SIC (v letech 2016 a 2017), a spolu s nimi i partnery, kteří firmám poskytli inovativní znalosti a technologie. Kromě nich si lze také v mapách zobrazit výzkumné organizace ve Středočeském kraji podle oborového zaměření. Výzkumné organizace jsou obvykle soustředěny v nejbližším okolí metropole. Podobně lze v mapě vysledovat i různé organizace v rámci inovační infrastruktury kraje – jde například o coworkingová centra, podnikatelské inkubátory nebo vědeckotechnické parky.

Samostatnou mapu mají také nejvýznamnější podniky ve Středočeském kraji dle zaměstnanosti, které jsou doplněny kontakty i krátkým popisem činností firmy.

sic MAPA

Vizualizace nejvýznamnějších firem ve Středočeském kraji

Informační mapový portál naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: SIC