facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Science slam ze dvou univerzit míří na střední školy

7. 9. 2017
Science slam ze dvou univerzit míří na střední školy

Science slam je formát, který má pomoci popularizovat vědu a výzkum. Vědci při něm formou stand-up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty. Turné, které ukáže středoškolákům, kdo je to vlastně vědec a čím se může zabývat, startuje v září.

Science slamy pořádá Masarykova univerzita už pátým rokem. Zájem veřejnosti o to, co se děje ve vědě dokládá i zcela zaplněné Univerzitní kino Scala, kde se pořádaly poslední dva slamy. Organizátoři akce chtějí nyní více cílit na středoškoláky. „Jsou to nejen potenciální uchazeči o studium na univerzitě, ale možná také budoucí vědci. Chceme jim ukázat, co to znamená pracovat ve výzkumu, jak vypadá takový vědec a jakým věcem se věnuje,“ uvedl Petr Holík, který Science slam organizuje.

Díky této akci, na které se podílí Masarykova univerzita a Univerzita Karlova, budou mít studenti středních škol možnost zažít nejen vystoupení, v němž se odborníci snaží zábavnou a srozumitelnou formou přiblížit svůj výzkum, ale především se mohou v diskuzi ptát vědců z obou univerzit na jejich práci a život na vysoké škole. Pilotní akci vystoupení na střední škole si vědci z obou univerzit vyzkoušeli v červnu na Klasickém a španělském gymnáziu v Brně-Bystrci a teď mají naplánovaná vystoupení už v 15 školách.

Nejbližší termín dalšího Science slamu Univerzity Karlovy je 9. října 2017 ve Studentském klubu Celetná. Celý podzimní program je ke shlédnutí zde. Masarykova univerzita také na podzim plánuje další kola, nové termíny můžete sledovat zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Tisková zpráva Masarykovy univerzity, Scienceslum.cuni.cz