facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Den TA ČR 2021

26. 11. 2021
Den TA ČR 2021

Letošní Den Technologické agentury ČR odstartuje sérií tří online seminářů zaměřených na Green Deal, a to již 29. listopadu. Zatímco semináře se zaměří na Green Deal v regionech, tak celkově se této problematice bude věnovat konference, která proběhne 2. prosince. Na stejný den je plánováno také vyhlášení Cen TA ČR. Nezapomeňte, že o absolutním vítězi rozhodujete vy!

den tačr 2021

Chcete vědět, jaké výzvy přináší Green Deal vybraným regionům? Účastněte se seminářů

Semináře se zaměří na výzvy, které přináší Green Deal vybraným regionům. Vysílat se budou od pondělí 29. listopadu do středy 1. prosince z Ostravy, Ústí nad Labem a Prahy. Diskutovat spolu o aktuálních lokálních tématech při této příležitosti budou zástupci krajských úřadů, inovačních platforem, univerzit a firem. Všechny debaty budou streamovány online.

  • 29. 11., 10:00 hod. – Ústí nad Labem: Zelená pro vodík: Připravme se na zelenou éru. Link pro sledování
  • 30. 11., 10:00 hod. – Ostrava: Perspektivy české energetiky chytře a bezpečně. Link pro sledování 
  • 1. 12., 10:00 hod. – Praha: Proměny a inovace pro lepší život ve městech. Link pro sledování 

Více informací o seminářích včetně programu najdete zde.

Mezinárodní online konference: Střízlivý a informovaný pohled na Green Deal

Odbornou část programu pak završí 2. prosince od 10:00  mezinárodní online konference na téma „Zelená příležitost: nehledejme důvody, podívejme se na způsoby”. Cílem je podívat se na principy Green Deal racionálně a najít v nich příležitost, nikoliv hrozbu. TA ČR chce divákům z řad odborné i široké veřejnosti ukázat, co znamená odpovědný přístup a co společnosti přinese.

Klíčoví řečníci (předseda TA ČR Petr Konvalinka, finský velvyslanec Jukka Pesola a zástupce týmu Business Finland Mika Antero Lautanala) přinesou střízlivý a informovaný pohled na Green Deal v tuzemském i evropském kontextu. Těšit se také můžete na inspirativní příběhy českých firem a institucí, které naplňují principy odpovědného podnikání (VELUX, Skanska, LIKO-S International, VÚRV). Konference bude streamována. 

Konferenci můžete sledovat online zde

Více informací je k dispozici na webu TA ČR

Rozhodněte o absolutním vítězi Cen TA ČR

Den TA ČR 2021 letos opět vyvrcholí předávání Cen TA ČR nejkvalitnějším projektům aplikovaného výzkumu v pěti kategoriích reflektujících ekonomický a společenský přínos výsledků výzkumných projektů. S respektem k aktuální epidemické situaci se pořadatelé rozhodli slavnostní předávání uspořádat formou virtuálního pořadu. Tradičně budou oceněny ty nejlepší projekty aplikovaného výzkumu, tentokrát s důrazem na cíle udržitelného rozvoje.

Vítěze Cen TA ČR vybírá každým rokem odborná porota už v létě. Letošní vítěze tak už známe.  O absolutním vítězi, který dostane cenu Český nápad, rozhodnete vy. Na webu Technologické agenutury najdete videa představující projekty, které zvítězily ve své kategorii. U každého videa pak je také tlačítko hlasovat.

Předávání cen bude streamováno online na tomto odkaze

 

Kompletní program Dne TA ČR 2021 je k dispozici na webu TA ČR. Hlasovat pro svého favorita v soutěži Cena TA ČR můžete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Technologická agentura ČR