facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Hackathon ke koronaviru

19. 4. 2020
Hackathon ke koronaviru

Generální ředitelství Evropské komise pro výzkum a inovace srdečně zve k účasti na panevropském hackathonu, který s uskuteční ve dnech 24. - 26. dubna 2020. Cílem je vyvinutí inovativních řešení k překonání společenských výzev souvisejících s koronavirovou nákazou.

Evropská komise a členské státy již zahájily společnou výzvu k účasti na panevropském hackathonu, který by propojil inovátory na straně jedné a podniky, které hledají a poptávají účinná řešení v boji s koronavirem, na straně druhé.

Hackathon se především zaměří na problémy, které vyžadují rychlé řešení a souvisejí s ochranou zdraví a životů, zajištěním navázání na podnikání, umožnění práci a výuku na dálku, společenské a politické události, digitální financování a další výzvy.

Mariya Gabriel, komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež o akci řekla, že se jedná o příklad toho, jak se Evropa dokáže v dobách krize sjednotit. Nejtalentovanější lidé podle ní udělají co bude v jejich silách, aby společně nalezli řešení výzev spojených s koronavirovou krizí.

Více informací a oficiální webovou stránku akce naleznete zde.

 

Zdroj: Technologické centrum AV ČR