facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Moje dizertační práce ve 180 vteřinách

25. 1. 2020
Moje dizertační práce ve 180 vteřinách

Francouzský institut v Praze zahájil již druhý ročník soutěže Moje dizertační práce ve 180 vteřinách. Zájemci o účast z řad doktorandů se mohou přihlašovat do 20. února 2020. Národní finále v České republice proběhne v Praze ve středu 18. března 2020. 

MT180s 2

Co je soutěž „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách"?

Jde o soutěž, která nabízí doktorandům příležitost představit zjednodušenou formou téma svého výzkumu ve francouzštině širokému a neodbornému publiku. Každý kandidát má přesně 3 minuty na to, aby své téma prezentoval jasnou, stručnou a přesvědčivou formou. To vše za pomoci jediného snímku!

Soutěž je mezinárodní, probíhá v různých frankofonních zemích na celém světě. Ve střední Evropě se koná podruhé. Organizují ji Francouzské instituty pěti států tohoto regionu. Soutěž proběhne ve dvou etapách: nejprve výběrové kolo v jednotlivých státech a poté finále střední Evropy v květnu 2020 v polském Krakově. Výkony soutěžících bude hodnotit porota a vyjádří se také publikum.

Francouzský institut v Praze nabízí výhercům finále České republiky úhradu výdajů za cestu na finále střední Evropy a ubytování v Krakově během tohoto finále. Výherci první ceny finále střední Evropy se dále zúčastní mezinárodního finále v Paříži na konci září 2020 a obdrží další ceny a dary.

Jaké jsou podmínky účasti v soutěži?

Být zapsán k doktorskému studiu v daném akademickém roce, tj. 2019-2020 či získat doktorský titul v průběhu akademického roku předcházejícímu konání mezinárodního finále, tj. 2018-2019;

  • Informovat o své účasti v soutěži svého vedoucího práce;
  • Prokázat dostatečný postup své dizertační práce;
  • Mluvit francouzsky.

 

Zdroj: Francouzský institut v Praze