facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Online konference Czexpats in Science: Věda a mobilita

19. 11. 2020
Online konference Czexpats in Science: Věda a mobilita

Platforma sdružující české vědce a vědkyně žijící v zahraničí Czexpats in Science pořádá ve dnech 21. a 22. 12. 2020 další ročník předvánočního setkání, které tentokrát proběhne online. Letošním tématem setkání je věda a mobilita.

Konference je pořádána především pro české vědce, kteří působí/působili v zahraničí. Cílem je seznámení vědců napříč kariérním spektrem, vzájemné představení výzkumu, výměna zkušeností z pobytů na zahraničních institucích a získání informací o návratu do Čech (například možnosti financování, vytvoření zázemí).

Během setkání bude řeč například o původech postojů k imigraci či možnostech spolupráce czexpatů s ČR. Tomáš Mozga a Zdeněk Strakoš se s vámi podělí o tipy a triky ohledně grantů. Těšit se můžete i na přednášky Lenky Dražanové (European University Institute – Migration Policy Centre) o postojích k migraci či Josefa Prchala (University of Utah) o hypoxii ve zdraví a v nemoci. Další části programu se budou zabývat podáváním grantů a zkušenostmi českých vědců se startupy. Také se budete moci zúčastnit rozličných tematických diskuzí a networkingu v menších skupinkách.

Účast na akci je zdarma. Kompletní program je k dispozici zde.

K účasti na setkání se můžete registrovat zde.

czexpats banner bw 

 

Zdroj: Czexpats in Science

 

« Říjen 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
8 9 10
23 24
25 27 29 30 31