facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Online workshop: Experimenty a práce s rizikem – Lean Startup

10. 2. 2021
Online workshop: Experimenty a práce s rizikem – Lean Startup

Online workshop Experimenty a práce s rizikem – Lean Startup se koná online v úterý 2. 3. 2021 od 16:00 do 18:00.

risk management concept 70921 413 e1612432578890Máte už nápad, ale nevíte, čím začít? Nebo naopak máte až moc možností a potřebujete prioritizovat, co dává smysl dělat jako první? Experimenty a vykazování inovací jsou podstatou Lean  Startupu. Vývoj nového produktu či služby je totiž jeden experiment za druhým, ovšem obvykle velmi slabě naplánovaný. Posun k disciplinovanému přístupu není však v reálu tak snadný, jak se může po přečtení pár článků o Lean Startupu zdát.

Příprava před setkáním (20 minut)

Stáhněte si a vytiskněte Mapu rizik. A zapište (resp. použijte lepíky) rizika, která vás u vašeho nového produktu či služby napadají. Zaměřte se hlavně na ta s vysokým negativním dopadem na projekt a vysokou pravděpodobností výskytu. Příkladem může být, že se vám produkt nepodaří prodávat, nebo že se vám rozpadne tým.

Workshop

Na základě vaší přípravy si ukážeme práci s rizikem a hlavně následným snižováním rizika pomocí experimentů. Využijeme vašich konkrétních situací, abychom se od obecnosti z knih dostali co nejblíže k realitě.

Setkání bude interaktivní. Prosíme o zapnuté kamery a ochotu mluvit.

Lektor

Workshop povede Jan Veselý. Pracuje ve společnosti Slevomat na pozici Learning Designer a vede Inovační laboratoř Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská pod Centrem pro přenos poznatků a technologií.

„V organizacích mě baví řešit neřešitelné problémy a v Inovační laboratoři na Univerzitě Karlově ukazuji studentům, co v realitě znamená pustit se do inovací. Chci žít ve společnosti, kde být aktivní je normální.“

Tento workshop/online konzultace je součástí nového konceptu – InQbay Academy. Budeme postupně zvát do našeho univerzitního inkubátoru řadu expertů, kteří jsou ochotní podělit se o své bohaté zkušenosti a získané know-how. Můžete se tak vyhnout obvyklým přešlapům začínajících firem. Není totiž vždy nutné si všechny vyzkoušet, někdy o nich stačí vědět…

 

Registrace je možná přes email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Účast je zdarma.

 

Zdroj: InQbay