facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Seminář Industry SHUV.0

8. 10. 2022
Seminář Industry SHUV.0

Technologická agentura ČR zve na seminář s názvem Industry SHUV.0: Proč průmysl potřebuje společenské vědy. Seminář se bude konat v rámci dne Technologické agentury ČR 2022 a bude ho možné sledovat i online.

seminarSHUV

Na společném setkání se zaměříme na ukázky přínosů zapojení společenských, humanitních a uměleckých oborů (SHUV) do interdisciplinárního aplikovaného výzkumu. Ukážeme příklady dobré praxe a pokusíme se definovat další oblasti přínosů SHUV oborů pro českou společnost a hospodářství.

Seminář se bude konat v Kampusu Hybernská (Hybernská 998/4, 110 00 Nové Město).

Probíhat bude prezenční i online formou. Vysílání bude dostupné na stránkách diverzita.tacr.cz.

Registrovat se na seminář je možné zde.

Program

  • Situace SHUV v ČR, budoucí směřování podpory SHUV v návaznosti na EU, přínos SHUV pro průmysl (Matúš Šucha, člen předsednictva TA ČR)
  • Příklady dobré praxe (řešitelé projektů TA ČR: Etika provozu autonomních vozidel, Výzkum v oblasti digitalizace našívání skleněných komponentů na textil, Výcvik zaměřený na zvyšování připravenosti policistů pro psychicky a komunikačně náročné situace pomocí virtuální reality)
  • SHUV v průmyslu (Matúš Šucha, člen předsednictva TA ČR; Marcel Kraus, odborník na výzvy a příležitosti 21. století; Lukáš Trčka, jednatel Technologického inovačního centra a odborník na kreativní průmysl)
  • Diskuse

 

Zdroj: TA ČR