facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Webinář: Jak efektivně chránit know-how a obchodní tajemství, soudní řešení sporů a mediace

18. 1. 2021
Webinář: Jak efektivně chránit know-how a obchodní tajemství, soudní řešení sporů a mediace

Ve čtvrtek 18. února 2021 se uskuteční webinář a názvem Jak efektivně chránit know-how a obchodní tajemství (zejména ve vztahu k patentům), soudní řešení sporů a mediace, jehož cílem je seznámit účastníky s možnostmi ochrany vědomostního potenciálu výzkumných pracovišť, zejména vysokých škol, z hlediska jejich know-how a obchodního tajemství a řešení sporů s tím souvisejících.

Webinář proběhne 18. února v čase 9.30–13.30. Účast na webináři je zpoplatněna částkou 2723 korun včetně DPH. Cena zahrnuje zahrnuje přístup k videu podle zvolené verze a textové materiály. Den před konáním webináře obdržíte instrukce k přihlášení, odkaz k přihlášení do virtuální místnosti a také materiály v elektronické podobě (webinář probíhá v aplikaci Teams, kterou není nutné instalovat, přihlásíte se přes webové rozhraní).

Své dotazy, které lektor zohlední ve svém výkladu a zodpoví, můžete zasílat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Cíl webináře

Cílem webináře je seznámit účastníky s možnostmi ochrany vědomostního potenciálu výzkumných pracovišť, zejména vysokých škol, z hlediska jejich know-how a obchodního tajemství a řešení sporů s tím souvisejících. Těžiště semináře spočívá v představení možností efektivní ochrany know-how a obchodního tajemství, zejména ve vztahu k patentům. Součástí semináře jsou i praktické příklady soudního řešení sporů a představení možností alternativního řešení sporů (ADR) formou IP mediací. Seminář je určený členům realizačního týmu projektu, především výzkumným, vědeckým, jakož i administrativním pracovníkům a dalším zájemcům o tuto oblast. Posluchači si zvýší své odborné znalosti o nové poznatky v oblasti ochrany duševního vlastnictví při transferu poznatků a technologií do praxe a řešení sporů (ADR) v této oblasti.

Anotace a časový harmonogram webináře

  • 09:30 - 09:35 Úvod, slovo organizátora, představení lektora
  • 09:35 - 11:00 Ochrana know-how a obchodního tajemství, zejména ve vztahu k patentům
  • 11:00 - 11:15 Přestávka
  • 11:15 - 12:30 Řešení sporů z porušování práv k duševnímu vlastnictví, představení IP mediace (ADR)
  • 12:30 - 12:45 Přestávka
  • 12:45 - 13:15 Praktické příklady soudního řešení sporů v České republice a výhody mediace
  • 13:15 - 13:30 Závěrečná část, shrnutí, diskuse

Webinářem vás provede advokát David Karabec, jenž v roce 1988 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde také získal v roce1989 doktorský titul v oboru právo. Od roku 1996 působí jako advokát. Ve své odborné advokátní praxi se věnuje zejména problematice průmyslových a autorských práv, licencí, ochraně know-how a obchodního tajemství, nekalé soutěže, jakož i procesnímu zastupování klientů v těchto oblastech práva. V roce 1999 absolvoval Institut průmyslově právní výchovy ÚPV a v roce 2019 dokončil dvouleté specializační studium Master of public administration v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (MPA VVI), kde získal manažerský titul MPA. Aktuálně si doplňuje vzdělání postgraduálním studiem (LL.M.) alternativního řešení sporů (mimosoudní řešení sporů, mediace, arbitráž) v oblasti ochrany duševního vlastnictví.

 

Zdroj: C. H. Beck