facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Soutěž EIT Food o Inovační granty

29. 8. 2018
Soutěž EIT Food o Inovační granty

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v tomto roce získala status EIT Food Hub a zapojila se do realizace aktivit Evropského inovačního a technologického institutu v oblasti potravin (EIT Food). Jednou z nich je také soutěž o RIS Innovation Grants, které by měly podpořit vývoj nových produktů a služeb podporujících zdravější, udržitelnější a důvěryhodnější systém výroby potravin.

Aktivity EIT Food jsou zaměřené na propojování akademického a průmyslového sektoru, přenos znalostí a podporu inovativního podnikání.

Pro účast v soutěži RIS Innovation Grants musí zájemci do 30. 9. 2018 vyplnit online přihlášku. Na základě přihlášek budou odborníci hodnotit business model, způsob uchopení problému či kvalitu podnikatelského řešení. Deset nejlépe hodnocených start-upů dostane příležitost účastnit se 22 listopadu 2018 akce EIT Food Demo Day v Praze a představit zde svůj nápad v krátké prezentaci. Vítězové Inovačních grantů v hodnotě €10 000 a €5 000 budou vyhlášení v odpolední části Demo Day.

Podrobnější informace naleznete v dokumentu zde. Věnujte pozornost zejména části 3, která popisuje podmínky způsobilosti a kritéria výběru kandidátů.

V případě dotazů se můžete obracet na Dr. Moniku Tomaniovou z VŠCHT (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo na organizátory soutěže o Inovační granty.

 

Zdroj: TC AV ČR