facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vyhlášení výzvy Horizont a Komenský

20. 5. 2022
Vyhlášení výzvy Horizont a Komenský

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Jan Amos Komenský vyhlašuje výzvu TEAMING-CZ I. Celková alokace 2 mld. Kč je určena na podporu projektů, které úspěšně prošly oběma koly hodnocení výzvy programu Horizont Evropa Teaming for Excellence.

Výzva Teaming je určená excelentním výzkumným záměrům, kterým se podařilo uspět v prvním kole evropské výzvy programu Horizont. Do druhého kola postoupily za Českou republiky čtyři záměry a pokud záměry uspějí také ve druhém kole, budou komplementárně financovány z komunitárních a kohezních zdrojů.

„Jedná se o jedinečný doklad toho, že komplementaritu mezi komunitárními a kohezními programy lze posilovat a že to je ku prospěchu členského státu. Z Horizontu budou, zjednodušeně řečeno, hrazeny měkké intervence a z OP JAK investice,“ sdělil náměstek Václav Velčovský.

Cílem výzvy je financování a modernizace infrastrukturního zázemí excelentního výzkumu v České republice, v souladu s cíli výzvy Horizont Evropa. „Čtyři záměry Česká republika v druhém kole nikdy neměla. Jsem přesvědčený o tom, že se ve zvyšující se úspěšnosti podstatně projevují také investice do výzkumu z kohezních fondů,“ doplnil Velčovský.

Žádosti o podporu do výzvy TEAMING-CZ I mohou žadatelé předkládat v prvním kole od 18. 5. 2022 do 17 .6. 2022 do 12:00, ve druhém od 1. 2. 2023 do 31. 5. 2023 do 12:00 (nebo do vyčerpání alokace). Více informací naleznete na stránkách OP JAK v sekci výzvy. K této výzvě je také zřízen informační e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: MŠMT