facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Centrum umělé inteligence FEL ČVUT spouští nový web

15. 2. 2021
Centrum umělé inteligence FEL ČVUT spouští nový web

Centrum umělé inteligence (AIC) na FEL ČVUT v Praze letos oslaví 20 let od svého vzniku a k této příležitosti spouští nové webové stránky.

AI center

V rámci tvorby nového webu se centrum rozhodlo také aktualizovat své logo a další grafické prvky. Do další dekády tak AIC vstupuje s novou vizuální identitou, která mu pomůže vyniknout i v rámci mezinárodní vědecké komunity.

Logo AI center

Grafický návrh vznikl ve spolupráci s mladým designérem Lukášem Švarcem, který při tvorbě vycházel z charakteristiky umělé inteligence. V novém designu tak můžeme vidět inspiraci grafy a sítěmi, které jsou pro metody umělé inteligence typické, stejně jako propojení technických a biologických prvků.

Do procesu návrhu byli zapojeni i sami výzkumníci AIC, kteří s designérem sdíleli jak svůj vhled do problematiky umělé inteligence, tak i konkrétní požadavky spojené s online prezentací. Ty se do webu promítly v podobě tematických stránek, které mohou členové aktualizovat dle vlastních potřeb. Komplexní prezentaci výzkumu AIC pak doplňuje přehled nejzajímavějších projektů, průmyslové spolupráce nebo sekce kariérních příležitostí.

Centre AI FEL

Centrum se od svého založení v roce 2001 vypracovalo na pozici uznávaného výzkumného pracoviště s více než 70 vědci z celého světa a desítkami projektů financovanými grantovými agenturami, EU, USA i soukromým sektorem (mezi hlavní průmyslové partnery patří např. ŠKODA AUTO, Avast nebo RedHat). “Mám radost, že dvacáté výročí oslavíme osvěžením značky AIC a náš výzkum bude prezentován tak, jak si zaslouží. Věřím, že kvalitní online prezentace pomůže přilákat excelentní vědce ze zahraničí i nové partnery a bude motivovat mladé lidi ke studiu umělé inteligence,” říká spoluzakladatel a ředitel centra Michal Pěchouček.

 

Zdroj: ČVUT FEL

redakčně upraveno


Přečtěte si rozhovor se spoluzakladatelem a ředitelem centra Michalem Pěchoučkem. 

V rámci tématu umělé inteligence jsme nedávno psali o brněnské platformě Brno.Ai. Obdobná platforma vznikla také v Praze pod názvem prg.ai.