facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Startupová soutěž PowerUp! 2018 přijímá přihlášky

6. 3. 2018
Startupová soutěž PowerUp! 2018 přijímá přihlášky

Největší evropská startupová soutěž v oblasti udržitelné energetiky PowerUp! přijímá od 1. 3. 2018 přihlášky do nového ročníku soutěže 2018. Úspěšné startupy mohou získat investici až ve výši 150 tisíc eur.

Snižování nákladů na vytápění budov použitím solární energie, tepelných pump a patentovaného tepelného výměníku, či projekt, který umožní snížit spotřebu energie chladících zařízení. To je jen krátký výčet vítězných projektů, které se zúčastnily předchozích klání soutěže PowerUp! pořádaného organizací InnoEnergy.

Příjem přihlášek do největší startupové soutěže týkající se udržitelné energie a zelených technologií pro účastníky z 23 zemí ze střední, východní a jihovýchodní Evropy je otevřen od 1. 3. 2018 do 15. 4. 2018. Účastnit se mohou startupy, které nepodnikají déle než dva roky, pochází ze střední Evropy a přináší inovativní projekt z oblasti energetiky. Přihlásit se je možné zde.

Kromě možné finanční výhry se vybrané firmy mohou účastnit tematicky zaměřených intenzivních seminářů a workshopů. Úspěšní uchazeči získají také přístup k prestižnímu akcelerátoru InnoEnergy Highway® a získají šanci oslovit 150 největších hráčů v sektoru, což jim následně usnadní vstup na globální trh.

V minulém roce se soutěže účastnilo téměř 160 projektů z 23 zemí střední a jihovýchodní Evropy. Vítezem finálního kola se stala firma HeatVentors z Maďarska. Český reprezentant, společnost “Multiferm Technology”, která nabízí alternativní způsob přeměny bioodpadu na biopaliva, skončila na třetím místě a získala tak výhru 5 000 eur a nabídku k investici ve výši 150 000 eur.

 

Zdroj: InnoEnergy