facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

V rámci akce Open Access Week 2022 Vás knihovna Univerzity Karlovy zve na celodenní akci Open Science Fest, který přinese velkou škálu témat otevřené vědy; od citizen science po transfer technologií. Festival proběhne 25. října v Kampusu Hybernská od 10 do 17 hodin.

12. 10. 2022

Univerzita Karlova

V tomto díle Alan Fabík vysvětluje internet věcí. Alan je zakladatel a ředitel startupu Hardwario, ve ktrém se věnuje smysluplnému využití internetu věcí. Dozvíte se, co dobrého může přinést připojení fyzických produktů k internetu.

12. 10. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/0aLtoIJopB11EQ2SzmN7B7

Open Access, tedy otevřený přístup k informačním zdrojům, je tématem v mnoha zemích celého vyspělého světa. Jeho cílem je zjednodušit přístup institucím i jednotlivcům k vědeckým publikacím. U nás je hybatelem v tomto procesu Národní technická knihovna a její Národní centrum pro elektronické informační zdroje.

12. 10. 2022

Vědavýzkum.cz

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte novou příručku k synergiím mezi EIT a MSCA nebo možnost registrovat se na webinář k Novému evropskému Bauhausu. Dozvíte se také jak se zapojit do programu MSCA4Ukraine nebo o nových výzvách pro aliance Evropských univerzit. Přečíst si můžete také o příležitostech pro výzkum mozku nebo kvantových počítačích v České republice.

12. 10. 2022
CZELO
Array
(
)

Rada pro výzkum, vývoj a inovace na svém 382. zasedání dne 30. září 2022 schválila výstupy z hodnocení v Modulu 2. Jedná se o oborové zprávy na úroveň FORD i na úroveň WoS Categories a zprávy pro výzkumné organizace.

12. 10. 2022

Vláda od října jmenovala do předsednictva GA ČR Martinu Hřebíčkovou, která bude odpovědná za oblast společenských a humanitních věd. Na této pozici nahradila po skončení jejího druhého funkčního období místopředsedkyni GA ČR Stanislavu Hronovou. Místopředsedou GA ČR se stal Martin Hartl, který odpovídá za oblast technických věd.

12. 10. 2022

Ve dnech 24.–30. října 2022 proběhne tradiční mezinárodní propagační akce na podporu otevřeného přístupu k výsledkům vědeckého výzkumu Open Access Week. Jak se Univerzita Karlova tento rok zapojí do této celosvětové akce a na co můžete těšit? O tom, co si pro vás u příležitosti letošního ročníku připravilo Centrum pro podporu Open Science (CpOS), nám poví Valentýna Drtinová, vedoucí CpOS.

11. 10. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/6vQbJ92tjJLtlGKtcnYZoj

De Facto broadcasts in English! Listen to a new episode of our podcast, this time with Sandra Kumorowski, who joined online from Chicago. Sandra is currently pursuing a Ph.D. degree in Communication & Media at Charles University’s Faculty of Social Science with research focus on arts marketing, media, and communication.

11. 10. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/2IEEPnuu5fJ0b5zVXG8Rqn

Každý rok se před začátkem října vědecký svět dohaduje, kdo by mohl získat Nobelovu cenu. Královská švédská akademie věd v prvním říjnovém týdnu rozhoduje o tom, kdo získá pravděpodobně nejprestižnější (nejen) vědecké ocenění na světě. Kdo letos získal cenu za fyziologii a medicínu, fyziku, chemii nebo ekonomii?

11. 10. 2022

Vědavýzkum.cz

Dominik Hrebík je strukturní biolog, který dnes působí na Max Planck Institute of Biochemistry v laboratoři Johna Briggse. Doktorát ale absolvoval na CEITEC pod dohledem Pavla Plevky. Jak se podle něj nejlépe připravit na pohovor na postdoktorskou pozici? A jaké to je být součástí německé prestižní instituce?

11. 10. 2022

CEITEC