facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Zatímco výzkumníci Univerzity Karlovy bádají, oni už přemýšlejí o tom, jak jim s výsledky pomoci do praxe. Navíc vědcům pomáhají se získáním dotací, právní či patentovou ochranou nebo zajišťují komunikaci s médii a komerčnímu subjekty - Inovační skauti.

9. 7. 2021

Univerzita Karlova

Evropská výzkumná rada (ERC) oznámila jmenování nové předsedkyně. Bude jí německá bioložka Maria Leptin, která od roku 2010 vede prestižní vědeckou organizaci EMBO. V čele rady nahradí dosavadního předsedu Jeana-Pierra Bourguignona.

9. 7. 2021

Vědavýzkum.cz

Konference s názvem Funded and Unfunded Science: Academic Inequalities and Epistemic Gaps, která je věnovaná výzkumu financování vědy, proběhne v Praze ve dnech 4. a 5. října 2021 hybridní formou. Portál Vědavýzkum.cz je jejím mediálním partnerem.

9. 7. 2021

CSTSS

Ředitel Biologického centra AV ČR se na začátku své kariéry díval na řízení a management vědy tak trochu skepticky. Dnes má na věc jiný názor. S redakcí portálu Vědavýzkum.cz si povídal nejen o důležitosti řízení vědy, ale také o tom, jak se vlastně k vědě dostal.

8. 7. 2021

Vědavýzkum.cz

Ukončili jste nedávno PhD a chcete si nadále zlepšovat svoje zkušenosti ve vědecko-výzkumné organizaci? Možným řešením je zažádat si o grant, který podporuje mobilitu. Tím pravým projektem pro kariérní růst mladých vědců je Postdoctoral Fellowship jako jedna z tzv. Akcí Marie Skłodowska-Curie (MSCA). MSCA ale nabízí mnohem více a s podporou evropských financí se mohou rozvíjet například i výzkumné instituce.

8. 7. 2021

Vědavýzkum.cz

Evropské strategické fórum pro výzkumné infrastruktury (ESFRI) na svém 76. plenárním zasedání konaném dne 30. června 2021 zvolilo Janu Kolar jako nastupující předsedkyni ESFRI po Janu Hrušákovi, jehož mandát vyprší v prosinci 2021. Nová předsedkyně ESFRI se dvouleté funkce ujme v lednu 2022.

8. 7. 2021

ESFRI

Ve dnech 14. a 15. července 2021 pořádá Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ve spolupráci s Evropskou radou pro doktorandy a mladé výzkumné pracovníky (Eurodoc) a Národní technickou knihovnou (NTK) jubilejní 20. ročník mezinárodní konference Eurodoc, která je zaměřená na zlepšení podmínek a kvality doktorského vzdělávání. Registrace je v plném proudu.

7. 7. 2021

Eurodoc

„V českém prostředí se hodně vymykáme důrazem na personální politiku. Troufám si tvrdit, že i díky tomu se CEITEC stal v průběhu první dekády svého života nejlepším místem v ČR, kde rozjíždět samostatnou vědeckou kariéru,“ říká Jiří Nantl, ředitel CEITEC Masarykova univerzita, Brno, který byl v listopadu 2020 také zvolen náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje.

7. 7. 2021

Medical Tribune

Globální letecká společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), podepsala s Fakultou elektrotechnickou (FEL) Českého vysokého učení technického v Praze smlouvu o spolupráci na inovativním výzkumném projektu.

7. 7. 2021

ČVUT v Praze

Jan Valenta se v úvodníku Československého časopisu pro fyziku zamýšlí nad historií českých časopisů věnovaných vědě. Jaké jsou nejstarší tuzemské časopisy tohoto druhu? A co motivovalo tehdejší spolky či jednotlivce k zakládání časopisů? To se dozvíte na následujících řádcích.

6. 7. 2021
Jan Valenta
Array
(
)