facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) si Vás dovoluje pozvat na workshop Hodnocení aplikovaného výzkumu podle METODIKY 2017+ zaměřený na technický aplikovaný výzkum, který se uskuteční ve středu 25. 8. 2021 na Českém vysokém učení technickém v Praze.

17. 8. 2021

RVVI

Každoroční žebříček Academic Ranking of World Universities, známý také jako Šanghajský žebříček, srovnává nejlepší světové vysoké školy. První tisícovce nejlepších univerzit stále vévodí americký Harvard. Z českých škol je příjemným překvapením letošní umístění Vysokého učení technického v Brně.

16. 8. 2021

Vědavýzkum.cz

„Když se snažíte prodat něco, co se dá za pár vteřin zkopírovat, je to jiné, než když vyrábíte auta nebo léčiva,“ říká o transferu znalostí Jan Hajič z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Přesto se to matematickým lingvistům daří a softwarové nástroje či data využívá i Google.

16. 8. 2021

Univerzita Karlova

Technologické centrum AV ČR vydalo e-learningové video k rozpočtu projektu v projektové žádosti nejčastějších typů akcí v rámci programu Horizont Evropa.

16. 8. 2021

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlašuje výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 3. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2 vyhlášené dne 12. května 2021.

16. 8. 2021

Technologická agentura ČR

Martin Bouda se rozhodl vrátit zpátky do své rodné České republiky a zažádal o MSCA grant. Co je podle něj potřeba udělat, aby byla žádost co nejlépe hodnocená? A jaký je rozdíl mezi americkým a českým vědeckým prostředím?

15. 8. 2021

Vědavýzkum.cz

Ústřední hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu, který se uskuteční 5. a 6. října v Praze, bude spoluzakladatel společnosti Apple a legenda počítačového inženýrství Steve Wozniak. Doplní ho ale i další neméně významné osobnosti. Na akci vystoupí například Esther Wojcicki – často přezdívaná jako „kmotra Silicon Valley“ – nebo Kyle Corbitt, prezident jednoho z největších startupových inkubátorů na světě.

15. 8. 2021

SWCSummit

In 2021, Central European Journal of International and Security Studies (CEJISS) celebrates the 15th year of its existence. To mark this anniversary, we initiate a call for submissions – the 15th anniversary award for the best paper by a PhD candidate, a postgraduate (Master’s) student or a recent graduate.

15. 8. 2021

CEJISS

Patenty, ochranné známky, autorská práva. Otázky duševního vlastnictví se dotýkají všech odvětví vědecké činnosti, ale i podnikání. Intenzivní letní škola Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO), kterou spolupořádají Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy (CPPT) společně s Úřadem průmyslového vlastnictví ČR a spolkem Transfera.cz, se uskuteční online od 6. do 17. září 2021.

15. 8. 2021

Univerzita Karlova

Navigaci v hořící budově by mohly do budoucna usnadnit speciální brýle zabudované v helmě hasiče, které by ho navigovaly nejen ke zdroji vody, ale také k lidem uvězněným za clonami kouře a zavřenými dveřmi. Podobně jako v akční hře by hasič viděl v prostoru zakreslené orientační body, únikové cesty nebo rozvodné skříně, a to i skrze stěny.

14. 8. 2021

Vysoké učení technické v Brně