facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Přesně tak by se dala s humorem popsat jedna spolupráce neuroonkologa Michala Zápotockého s kanadskými kolegy. I když se ze zahraničí před dvěma roky vrátil a působí jako vědec a lékař znovu v Česku, spolupráce se zahraničím pokračují a výsledkem je i publikace v jednom z nejprestižnějších vědeckých časopisů Cell.

14. 2. 2021

Univerzita Karlova

The Royal Society of Chemistry spolu s CzechELib a Národní technickou knihovnou zvou na webinář: Online setkání s editory, jehož součástí bude i panelová diskuse. Akce se uskuteční v úterý 23. února 2021 od 10:00 do 11:30 CET.

14. 2. 2021

CzechELib

Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci České republiky na roky 2021-2027 (Národní RIS3 strategie) je strategický dokument zajišťující efektivní zacílení evropských, národních, regionálních a soukromých prostředků na podporu orientovaného a aplikovaného výzkumu a inovací. Nová RIS3 strategie se bude mimo jiné snažit systematicky mobilizovat výzkumníky, inovátory, podnikatele, zástupce univerzit i veřejnou sférou k objevování nových příležitostí a ke vzájemné spolupráci. 

14. 2. 2021

Jiří Sedmík se zabývá výzkumem role RNA v mozku a studiem mutací konkrétního genu ADAR2. Jak hodnotí poslední čtyři roky svého života, které odstartovaly jeho vědeckou kariéru? Proč si zvolil výzkumnou skupinu irské vědkyně Mary O´Connell? A co mu studium v mezinárodní PhD School institutu CEITEC dalo do života? Za CEITEC se ptala Ester Jarour.

13. 2. 2021

CEITEC

České instituce patřily v uplynulém období Erasmus+ v mezinárodním srovnání mezi aktivní realizátory strategických partnerství. V polovině ledna schvalovací komise schválila dalších 15 projektů strategických partnerství. Přinášíme přehled o tom, jak se v programovém období 2014-2020 těmto projektům v České republice dařilo.

13. 2. 2021

Dům zahraniční spolupráce

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila dne 10. února 2021 čtvrtou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací THÉTA (dále jen Program THÉTA).

13. 2. 2021

Technologická agentura ČR

Velká výzkumná infrastruktura CZECRIN spuštěním nových webových stránek usnadnila přístup ke spolupráci na realizaci klinického výzkumu. Nové stránky, určené zejména odborné veřejnosti, nabízí expertízu, výsledky i přístup ke vzdělávání.

13. 2. 2021

CZECRIN

S Pavlem Dolečkem, náměstkem pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu, jsme si povídali o dopadech aktuální pandemie na oblast vědy, o financování a hodnocení výzkumu vysokých škol a také neefektivitě doktorského vzdělávání.

12. 2. 2021

Vědavýzkum.cz

Mariya Gabriel, evropská komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež, a Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu, se ve svém příspěvku zamýšlejí nad novým programem Horizont Evropa. Mimo jiné se například odhaduje, že díky novému programu vznikne do konce roku 2027 v oblasti výzkumu a vývoje až 100 000 pracovních míst. Program také poprvé zahrnuje nový samostatný pilíř opatření na podporu přelomových inovací. 

12. 2. 2021

Martina Dlabajová & Mariya Gabriel

Think-tank IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR Vás srdečně zve na on-line webinář s diskusí, který se uskuteční v pátek 19. února 2021.

12. 2. 2021

CERGE-EI