facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Festival vědy 2020

3. 6. 2020
Festival vědy 2020

Letošní osmý ročník Festivalu vědy se kvůli pandemii koronaviru uskuteční namísto tradičního dejvického „Kulaťáku“ online. Startuje 3. září 2020 a ve více než 70 videoexpozicích se tematicky zaměří na Inovace budoucnosti.

Festival vědy

Akci každoročně pořádá Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy, České vysoké učení technické a Vysoká škola chemicko-technologická v pražských Dejvicích, kde vždy první zářijový týden vznikne největší vědecká laboratoř pod širým nebem. Každoročně se akce účastní řada vysokých škol či výzkumných ústavů.

Letošní ročník bude výjimečný v tom, že proběhne online a místo jednoho dne bude trvat několik týdnů. „Pohled virtuálníma očima přináší jiné, překvapivé a vzrušující zážitky…“, říkají organizátoři akce. Virtuální návštěvníci se 3. září, kdy Festival vědy startuje, přenesou na „Kulaťák“, projdou expozice a když zodpoví otázky, které pro ně pořadatelé Festivalu vědy připravili, mohou se zapojit do doprovodného programu „Chytrá hlava“, zúčastnit se soutěže o zajímavé ceny a vyhrát třeba 3D tiskárnu nebo model lidského těla. Losovat se bude ve dvou vlnách, poprvé v září a pak ještě jednou. Návštěvníci se ve video expozicích dozví třeba jak se testuje koronavirus a jak konstrukce budov, jak pracovat s ekonomickými daty, co má společného člověk a zvíře, co je mikrobiom, jak se chovají rostliny při změnách klimatu, ale třeba i to, jak malovat světlem nebo že klíšťata mohou být užitečná.

Pozvánku naleznete v příloze. Kompletní program je na webu Festivalu vědy.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Festival vědy

 

Stáhnout přílohy:
« Říjen 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
8 9 10
23 24
25 27 29 30 31