facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Festival vědy 2020 míří do finále

22. 11. 2020
Festival vědy 2020 míří do finále

Letošní, již osmý ročník Festivalu vědy se přehoupl do poslední třetiny. Kvůli pandemii koronaviru se začátkem září přesunul z tradičního Kulaťáku na Kulaťák virtuální. Ve více než 70 videoexpozicích se návštěvníci mohou dozvědět mnoho zajímavého a stát se Chytrou hlavou, a to až do 30. listopadu 2020.

Plakát FVLetošní ročník od samého začátku probíhá online a místo jednoho dne trvá tři měsíce. Zbývá už jen poslední týden, kdy si můžete projít virtuální stany a zjistit, co zajímavého nabízejí k vidění a k poznání. Modely lidského těla, oka, srdce, iPhone nebo i 3D tiskárnu – to vše je připraveno do druhého kola losování pro všechny zvídavé návštěvníky. Pořadatelé VědaFestu společně s „Roboťákem“, symbolem akce, připravili kvízové otázky související s programem v rámci soutěže „Chytrá hlava“. Do této doby Roboťák dostal na své otázky přes 26 000 správných odpovědí. Prvních deset chytrých hlav si již ceny z rukou organizátorů převzalo. 

„Propojení zábavné vědy a zábavné výuky tvoří přirozenou motivaci. VědaFest je akce, která myšlení a zvídavost podporuje a rozvíjí“, říkají organizátoři.

Do 30. listopadu mají tedy všichni zvídaví možnost se VědaFestu zúčastnit od svých počítačů, tabletů nebo mobilů, zapojit se do soutěže a vyhrát kromě jiného třeba zrovna 3D tiskárnu, kterou do soutěže věnovala firma Průša Research by Josef Průša.

Expozice VědaFestu doposud navštívilo více než 33 000 zájemců o zábavnou vědu. Ještě pár dní je možnost řady zvídavců rozšířit a vyzkoušet i „šťastných deset“. Losování proběhne už 1. prosince!

Program a více informací o festivalu najdete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz

Zdroj: Festival vědy