facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

ZRUŠENO - Národní konference transferu 2020

25. 12. 2019
ZRUŠENO - Národní konference transferu 2020

Centrum dopravního výzkumu ve spolupráci se spolkem Transfera.cz pořádá 8. Národní konferenci transferu, která se uskuteční 2. 6. - 4. 6. 2020 v Brně. Hlavní program proběhne v Hotelu Atlantis u Brněnské přehrady. Již nyní je možné se registrovat.

AKTUÁLNĚ: S ohledem na rizika spojená s šířením viru COVID-19 a opatření ČR i dalších světových států přistoupili pořadatelé k přesunu 8. Národní konference transferu z 2.- 4. 6. 2020 na podzim.

slider

Program obou dnů je obohacen o diskuzní panely, prezentace jednotlivých transferových center sdružených v rámci spolku Transfera.cz, networkingová setkání a zajímavý společenský program.

První konferenční den je věnován transferu technologií a znalostí v českém prostředí. Příspěvky jednotlivých řečníků nabídnou unikátní pohled na transfer nejen ze strany veřejných institucí ale i technologicky vyspělých firem, kde je efektivní aplikace nejnovějších poznatků alfou a omegou dalšího přežití v konkurenčním prostředí.

V rámci prvního bloku budou diskutovány finanční možnosti v transferu ve veřejném i soukromém sektoru, diskuzní panel s názvem From Zero to Hero se zaměří na největší omyly a selhání v transferu technologií a poučení, které z nich plyne. Odpoledne se program zaměří na transfer ve veřejném sektoru a v obchodních společnostech. Druhý odpolední blok se zaměří na aktuální trendy a přístupy, sdílení zkušeností, vzdělávní, databáze a spolupráci. Řeč bude o vyjednávání, smlouvách nebo spin-off společnostech.

Večerní společenský program nabídne plavbu lodí po brněnské přehradě v doprovodu muziky. Po celý den se budou paralelně konat obchodní schůzky a posterová prezentace center transferu technologií.

Druhý konferenční den nabídne pohled na transfer v globálním měřítku. Těšit se můžete na příspěvky řečníků z různých kontinentů, s bohatými zkušenostmi s transferem. Mezi nimi je například Jacek Kasz, ředitel Centra transferu technologií na Technické univerzitě v Krakově nebo Anna Grocholsky, vedoucí oddělení pro komercializaci a inovace na Macquarie University v Sydney. Proběhne také diskuze na téma, zda-li je možné provozovat CTT na komerční bázi a se ziskem.

Podrobnosti o programu a registraci na konferenci naleznete zde.

 

Zdroj: Centrum dopravního výzkumu

« Květen 2022 »
Po Út St Čt So Ne
           
2 7 8
9 12 13 14 15
16 21 22
28 29