facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Online workshop: Přínos pro společnost – Results Chain

10. 2. 2021
Online workshop: Přínos pro společnost – Results Chain

Workshop Přínos pro společnost – Results Chain proběhne online 16. 3. 2021 od 16:00 do 18:00.

Psave planet environment protection ecology concept 70921 820 e1612432295964řemýšlíte nad dopadem svých aktivit? Je cílem vaší sociální inovace vyřešit nějaký společenský problém? Nebo se svým komerčním produktem řešíte svoje dopady na okolí? Nebo se snažíte o kombinaci obou přístupů?

Teorie změny a její aplikace může být obrovskou oporou nejen pro vaše vize, ale i jako nástroj na sladění se v týmu a komunikaci směrem k zákazníkům. Ukážeme si její zjednodušené použití pomocí řetězce dopadu (results chain).

Příprava před setkáním (20 minut)

Stáhněte si schody ke společenskému dopadu. A zamyslete se nad tím, na jaký schod chcete se svým projektem vystoupat. Pokud míříte výš, než na úroveň výstupů (1-3), zkuste odpovědět na tyto tři otázky:

  • Jak popíšete společenský problém a jeho příčiny?
  • Odpovídá vaše řešení příčinám daného problému?
  • Je dostačující pro výsledek, který očekáváte?

Workshop

Na základě vaší přípravy využijeme vašich konkrétních situací, abychom se od obecnosti z knih dostali co nejblíže k realitě. Podíváme se nejprve na to, jak se snažíte popsat společenský přínos ve vašich projektech a následně, jak nad tím můžete přemýšlet např. pomocí nástroje Results Chain. Ukážeme si také jeho častá úskalí a nedorozumění.

Setkání bude interaktivní. Prosíme o zapnuté kamery a ochotu mluvit.

Lektor

Workshop povede Jan Veselý. Pracuje ve společnosti Slevomat na pozici Learning Designer a vede Inovační laboratoř Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská pod Centrem pro přenos poznatků a technologií.

„V organizacích mě baví řešit neřešitelné problémy a v Inovační laboratoři na Univerzitě Karlově ukazuji studentům, co v realitě znamená pustit se do inovací. Chci žít ve společnosti, kde být aktivní je normální.“

Tento workshop/ online konzultace je součástí nového konceptu – InQbay Academy. Budeme postupně zvát do našeho univerzitního inkubátoru řadu expertů, kteří jsou ochotní podělit se o své bohaté zkušenosti a získané know-how. Můžete se tak vyhnout obvyklým přešlapům začínajících firem. Není totiž vždy nutné si všechny vyzkoušet, někdy o nich stačí vědět…

 

Registrace je možná přes email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Účas na workshopu je zdarma.

 

Zdroj: InQbay