facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Stáže v Centru pro transfer technologií MU

14. 5. 2022
Stáže v Centru pro transfer technologií MU

Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity nabízí od 18. do 22. července další ročník stáží pro pracovníky z transferu technologií a souvisejících oblastí. Těšit se můžete na témata týkající se řízení objektů, ochrany duševního vlastnictví, právní problematiky, komercializace, marketingu a další témata v rámci transferu technologií.

Stáží je možné zúčastnit se v plném rozsahu, nebo jen některých témat z programu. Účast na stáži je zpoplatněná, dotazy na konkrétní finanční podmínky směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlašovat se můžete pomocí tohoto formuláře.

Pondělí 18. července

Transfer technologií z pohledu regionální a národní úrovně

Na první přednášce nakousneme základy transferu technologií, jaké jsou jeho aktuální trendy i jak vypadá spolupráce s aplikační sférou a investory. Následně v dané problematice půjdeme hlouběji a podělíme se o to, jaké máme nastavení interních procesů s univerzitou i jak fungujeme v rámci regionálního a národního ekosystému. Těšte se také na tipy, jak je možné podporovat transfer technologií pomocí souvisejících aktivit jako je např. podpora inovací, vzniku spin-off společnosti či podnikavosti.

Ochrana duševního vlastnictví a jak k ní přistoupit

Odpoledne se podíváme na procesy zajišťování průmyslově–⁠právní ochrany, patentové spisy, registraci ochranných známek. Přednášku okořeníme o příklady, ukázky a doporučení.

Úterý 19. července

Právní problematiku řešená na CTT MU

Během dopoledního bloku zjistíte, jak konkrétně vypadá uzavírání smluv v oblasti TT, smluvní typy jako autorské právo a Open Access. Dále probereme právní pohled na komercializaci duševního vlastnictví.

Právní aspekty spin-off společností a na co si dát pozor

V rámci přednášky si projdeme a vysvětlíme legislativní bariéry při zakládání spin-off společností v České republice. Ukážeme vám modelové případy založení spin-off společností na MU, podělíme se o tipy a také informace, na co si dát pozor. Přednášku zakončíme softwarovými smlouvami a smlouvami souvisejícími s problematikou spin-off společností.

Středa 20. července

Komercializace výzkumného potenciálu MU

Těšte se na praktické příklady a ukázky řešených případů v různých oborech a pro různé formy DV. Přednášku zakončíme ochrannou známkou MU „Testováno v Antarktidě".

Projekty Proof of Concept

Jaký mají význam PoC projekty a jejich výstupy? Podělíme se s vámi o informace, jak nakládáme s těmito výstupy a ukážeme i případové studie.

Čtvrtek 21. července

Projektová činnost a podpora transferu technologií

Zjistěte, jak na CTT řešíme dotační a jiné projekty týkající se provozu centra. Prozradíme, jak přistupujeme k podpoře TT napříč univerzitou, jaké využíváme zdroje i jak úspěšní jsme.

Marketing a PR od A do Z

V rámci přednášky si projdeme definice cílových skupin a specifika marketingové komunikace nejen v rámci transferových témat. Jedná se o praktickou přednášku s ukázkami marketingových nástrojů, tipů a příkladů dobré praxe. Budete odcházet s informaci, jak jsou propagovány všechny služby a agendy CTT MU od transferu technologií, spin-off společností až po podnikavost studentů.

Pátek 22. července

Konzultace a individuální jednání

Využijte konzultačních hodin a proberte s námi Váš transferový případ nebo cokoliv dalšího, co Vás zajímá. Prosíme, abyste zájem o konzultační hodiny předem nahlásili koordinátorce akce Petře Novákové na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: Masarykova univerzita