facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

QuantERA: výzva Kvantové informační a komunikační vědy a technologie

26. 1. 2017
QuantERA: výzva Kvantové informační a komunikační vědy a technologie

Česká republika, prostřednictvím MŠMT, v roce 2016 přistoupila k ERA-NET Programu QuantERA podporujícímu výzkum v oblasti kvantové technologie. V této souvislosti Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dne 13. ledna 2017 zveřejnilo avízo k výzvě ohledně předkládání předběžných návrhů projektů v rámci QUANTERA: ERA-NET Cofund in Quantum Technologies s názvem „Kvantové informační a komunikační vědy a technologie“.

QuantERA: ERA-NET Cofund in Quantum Technologies je síť 32 agentur z 26 zemí koordinovaná polským Národním vědeckým centrem, jejímž cílem je podporovat evropská výzkumná konsorcia zapojená do dlouhodobého výzkumu v oblasti kvantové technologie v rámci systému Evropské unie ERA-NET Cofund.

Kvantové technologie se staly novou a rychle se rozvíjející oblastí výzkumu, která otevírá zcela nové způsoby zpracovávání kvantových informací a komunikací. Jejich potenciálem je přinést nové přístupy v mnoha oblastech vědy a technologie využíváním specifických kvantových efektů.

V souvislosti s programem se bude dne 16. února 2017 konat na Maltě konference s názvem QuantERA Proposers‘ Day, jejímž cílem je výměna nápadů a praktických zkušeností mezi vědeckými komunitami.

 

Zdroj: MŠMT