facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Vyhlášen druhý ročník soutěže o udělení Juniorského grantu UP v Olomouci

18. 3. 2019
Vyhlášen druhý ročník soutěže o udělení Juniorského grantu UP v Olomouci

Cílem soutěže o udělení Juniorského grantu je podpořit excelentní výzkum mladých akademických a vědeckých pracovníků do 37 let při zakládání nových vědeckých skupin a laboratoří a rozvinutí nezávislého vědeckého programu.

Soutěž je určena uchazečům se zahraničními zkušenostmi z postdoktorální stáže. Předkladatel musí naplnit podmínky stanovené vnitřní normou, nemusí být ke dni podání návrhu projektu zaměstnancem UP a zároveň musí být hlavním řešitelem projektu. Na výsledky prvního ročníku soutěže z minulého roku se podívejte zde.

junior grant

Hlavní řešitel projektu je akademickým, vědeckým nebo výzkumným pracovníkem, v době podání návrhu projektu dovršil nejvýše 37 let věku, je nositelem titulu Ph.D., maximální doba od udělení titulu Ph.D. je 8 let, vykazuje excelentní výsledky, podílí se na mezinárodní spolupráci a absolvoval postdoktorskou stáž v minimální délce 3 měsíce.

Dalšími členy řešitelského týmu mohou být jiní akademičtí, vědečtí nebo výzkumní pracovníci UP, studenti UP, techničtí a odborní pracovníci UP. Doba řešení projektu je 36 měsíců.

Návrh projektu je možné podat do tří vědních oblastí:

  1. přírodní vědy, matematika a informatika,
  2. lékařské vědy a biomedicína,
  3. humanitní a společenské vědy

Minimální financování na projekt je 1 mil. Kč, maximální výše financování jsou 4 mil. Kč. V rámci soutěže není možno žádat o investiční prostředky.

Návrhy projektů je možné podávat do 12. 5. 2019. Očekávané vyhlášení výsledků soutěže je plánováno na začátek listopadu 2019.

Návrh projektu v anglickém jazyce se podává pouze v elektronické podobě prostřednictvím oddělení Vědy a výzkumu Rektorátu UP: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Text vyhlášení, dokumentaci i formulář naleznete v příloze.

 

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci