facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

V Norsku vyroste v nejbližších letech nová továrna na výrobu baterií o celkovém výkonu 32 GWh. Její součástí má být i první prototypová výrobní linka na lithium-sirné baterie, které využívají patentu českého vědce Tomáše Kazdy z Ústavu elektrotechnologie Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Tyto baterie jsou ekologickou variantu k současným Li-ion akumulátorům a mohou znamenat významný posun v oblasti elektromobility.

9. 10. 2020

VUT v Brně

Do 31. října 2020 se můžete přihlásit do soutěže Inovace roku, kterou již od roku 1996 každoročně vyhlašuje Asociace inovačního podnikání České republiky. Soutěž oceňuje nejkvalitnější inovační produkty uvedené na trh v posledních 3 letech.

7. 10. 2020

AIP ČR

Do léta sídlilo ve dvou kancelářích v kampusu univerzity, nyní se Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) přestěhovalo do nového prostoru zrekonstruované budovy bývalých Pozemních staveb ve Velké hradební v Ústí nad Labem. Na novém místě nazvaném ICUK Space Hradební zasídlí spolu s dalšími organizacemi na podporu podnikání a inovací.

23. 9. 2020

ICUK

Pátou generaci Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje (RIS JMK 2021-2027) minulý týden schválili jihomoravští zastupitelé. Navázali tak na své kolegy z brněnského zastupitelstva, kteří strategii odsouhlasili začátkem září. Během uplynulého roku se na její přípravě podílelo více než 300 klíčových osobností byznysu, vědy nebo třeba veřejné správy.

22. 9. 2020

JIC

Druhý ročník virtuální konference na téma bezpečnosti a umělé inteligence CyberSec&AI Connected, kterou pořádá České vysoké učení technické v Praze a společnost Avast, proběhne 8. října 2020. Mezi řečníky vystoupí například Roger Dingledine, Garry Kasparov nebo Hany Farid.

18. 9. 2020

Vědavýzkum.cz

Snazší přístup k informacím a rychlejší zavádění medicínských poznatků do praxe. To je cílem digitálního inovačního hubu DIGI2Health. V jeho rámci si vzájemně zpřístupní data vědecké instituce, zdravotnická zařízení i komerční subjekty z celé Evropy.

11. 9. 2020

Univerzita Palackého v Olomouci

Již potřinácté byl zveřejněn žebříček hodnotící světové ekonomky podle jejich inovačních schopností. Česko se v něm umístilo na 24. místě z celkových 131 hodnocených zemí, a obhájilo tak svůj výsledek před třemi lety. Ke splnění cíle zařadit se mezi inovační lídry Evropy mu ale stále zbývá ujít dlouhou cestu.

5. 9. 2020

Vědavýzkum.cz

Pro všechny kteří se s konceptem Průmyslu 4.0 teprve seznamují, ale i pro ty, kteří už vědí, a chtějí se dozvědět více, připravilo Národní centrum Průmyslu 4.0 a CzechInvest sérii workshopů pod názvem „Roadshow: Digitalizace MSP“. Přímý přenos z úvodní akce v Praze sledujte zde v článku od 9:30 do 14:00. Po jejím ukončení bude k dispozici záznam.

2. 9. 2020

NCP 4.0

V první polovině srpna 2020 podepsaly agentura CzechInvest a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze memorandum o spolupráci. Obě instituce v něm přislíbily vzájemnou podporu vědy a výzkumu a výměnu informací například v oblasti alternativních energií, nanotechnologií, bezpečnosti potravin, vodíkových technologií či průmyslové farmacii.

29. 8. 2020

CzechInvest

Až půl milionu korun na přípravu kvalitních strategických projektů mohou získat podnikatelské a veřejné subjekty, například středočeské obce nebo výzkumné organizace díky programu Asistence. Novinkou v portfoliu dotačních programů Středočeského kraje jsou Kreativní vouchery pro výzkumné organizace.

26. 8. 2020

SIC