facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Sdružení CESNET se v rámci svého členství v asociaci EOSC, evropského cloudu pro otevřenou vědu, zapojilo do řady mezinárodních projektů. Jedním z nich je úsilí o vytvoření otevřené vědecké infrastruktury datových úložišť Science Mesh pro sdílení a neomezenou práci s vědeckými daty v evropském prostředí.

22. 2. 2021

CESNET

Americké ministerstvo zahraničí otevřelo novou výzvu v programu Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative (YTILI). Nabízí intenzivní program vybraným mladým inovátorům se zájmem o získání zkušeností s americkým obchodním prostředím.

21. 2. 2021

Export.cz

Centrum umělé inteligence (AIC) na FEL ČVUT v Praze letos oslaví 20 let od svého vzniku a k této příležitosti spouští nové webové stránky.

15. 2. 2021

FEL ČVUT

Technologický Park Brno a inovační agentura JIC podepsaly koncem ledna 2021 Memorandum o spolupráci, které zahrnuje vzájemnou kooperaci v oblasti poskytování služeb rozvíjejícím se firmám. Společně s CzechInvestem a brněnskými univerzitami tak tvoří ekosystém pro podporu především začínajících a rychle rostoucích firem. Pomůže ale i absolventům Vysokého učení technického v Brně.

10. 2. 2021

Jihomoravské inovační centrum

Inkubátor ČVUT v Praze InQbay si v termínech od února do dubna 2021 připravil několik zajímavých online workshopů , které mají za cíl pomoci účastníkům v rozvoji jejich podnikání. Nejbližší webinář se uskuteční už v úterý 23. 2. 2021.

10. 2. 2021

Vědavýzkum.cz

Společnost Central European Aerospace Corporation (CEAC) vyvinula leteckého instruktora na bázi umělé inteligence, který dokáže predikovat chování pilota. Tím se může celosvětově zvýšit bezpečnost provozu letadel. Mobilní aplikace s názvem AFI-X, která bude každodenním pomocníkem pilotů, prošla již stovkami testů. Její využití má globální parametry, i proto o ni mají zájem zahraniční investoři například z USA a Číny.

7. 2. 2021

Vědavýzkum.cz

Inovační centrum Ústeckého kraje společně s agenturou CzechInvest a Ústeckým krajem vyhlásily začátkem února nejlepší firemní inovace za rok 2020. Cenu za první místo si odnesly společnosti ZKL Klášterec nad Ohří v kategorii velkých podniků a v kategorii malých a středních firem pak roudnický výrobce nanovlákenných materiálů Pardam Nano4fibers.

4. 2. 2021

ICUK

Ve dnech 24. – 25. února 2021 uspořádá agentura CzechInvest a JETRO Praha unikátní online akci se zaměřením na to nejlepší, co Česká republika nabízí v oblasti inovací. Téměř třicet technologicky špičkových firem ze sedmi sektorů představí japonskému trhu své schopnosti a současné trendy v předních tuzemských odvětvích.

4. 2. 2021

CzechInvest

Autonomní auto, recepční, aplikace pro nevidomé, rozpoznávání hlasu, virtuální elektrárna, vývoj léku proti koronaviru – tady všude má své místo umělá inteligence. Její větší využití v praktickém životě chtějí prosadit brněnští odborníci, kteří pracují v této vědecké oblasti. Založili proto společnou platformu Brno.AI, za kterou stojí odborníci z nejen z Masarykovy univerzity a VUT, ale také Jihomoravský kraj, město Brno, inovační agentura JIC a zástupci mnoha brněnských firem.

2. 2. 2021

Masarykova univerzita

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zveřejnilo vítěze národní výzvy na Evropské digitální inovační huby. Ty by měly spolu s evropskými partnery podporovat malé a střední podniky a veřejnou správu při širším zapojení digitálních technologií do výroby, obchodu a veřejných služeb.

29. 1. 2021

Vědavýzkum.cz