facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Do Olomouce dorazí úspěšní podnikatelé. Přijedou na univerzitní konferenci o podnikání UP Business Camp, která se uskuteční 11. listopadu 2017 na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

11. 10. 2017

Univerzita Palackého v Olomouci

Každý rok vzniká v Izraeli přes tisíc nových start-upů. Pobočky a výzkumná centra zde mají nadnárodní firmy od Microsoftu přes Facebook, Boeing, Volvo až po Sony nebo Samsung. Země o velikosti České republiky má nejvyšší investice do vědy a výzkumu na světě. Zástupci SIC se začátkem září vydali zjistit, zda se dají aplikovat izraelská chytrá řešení také ve středních Čechách.

8. 10. 2017

SIC

Ve středu 4. října 2017 uspořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) festivalový startup Festup. Tentokrát byl zaměřen na virtuální podnikání.

7. 10. 2017

ICUK

Tréninkový program CzechStarter agentury CzechInvest je určen začínajícím malým a středním podnikům s inovativním produktem či službou. Díky podpoře agentury mohou po 7 měsíců rozvíjet své aktivity prostřednictvím poskytovaných služeb mentoringu a poradenství.

5. 10. 2017

Agentura CzechInvest

Umělá inteligence, internet věcí, automaticky řízená auta a jak se vydělává na Internetu či online hrách a sociálních sítích, o tom všem bude již druhý ročník festivalu startupů Festup, který se koná 4. října na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

2. 10. 2017

ICUK

Výzkum materiálů může přinést další převratné objevy ve zvyšování účinnosti solárních panelů, další kvalitativní skok v oblasti mikročipů a dalších oblastech. Český startup NenoVision se svým revolučním mikroskopem LiteScope poskytl právě v této oblasti vědcům na celém světě převratný nástroj, který jim otevírá další dimenzi pro výzkum.

30. 9. 2017

BusinessInfo.cz

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest slaví letos 25 let od svého založení. Za uplynulé čtvrtstoletí dojednala do České republiky investice, zahraniční i tuzemské, za 981 miliardy korun. Ve všech krajích České republiky tyto investice vytvořily přes čtvrt milionu nových pracovních míst.

28. 9. 2017

Agentura CzechInvest

Program ideaSTART na podzim tohoto roku připraví začínající podnikatele na úskalí spojená se startem jejich firmy. Příležitost mají právě ti, co podnikání zvažují či již mají nějaké podnikatelské zkušenosti. Účast je díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná.

23. 9. 2017

JAIP

Národní vzdělávací fond (NVF) ve spolupráci s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze dne 19. 9. 2017 uspořádal pokračování úspěšné konference Malé ekonomické fórum – Budoucnost České republiky z pohledu ekonomů.

20. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

V týdnu od 13. do 19. listopadu 2017 se po celém světě koná opět Global Enterpreneurship Week – největší celosvětová událost na podporu podnikání zahrnující 163 zemí světa, jejímž posláním je globální rozvoj podnikání. V České republice událost pořádá institut ELAI již pátým rokem pod názvem Týden podnikání.

19. 9. 2017

ELAI