facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Centrum transferu biomedicínských technologií vás zve na workshop s názvem Investování do startupů – základní pojmy a transakce, zájmy investora a startupistů.

6. 4. 2018

Centrum transferu biomedicínských technologií

Ve dnech od 14. do 21. května 2018 se uskuteční již třetí ročník Týdne inovací, největší celorepublikové události k podpoře inovací. Hlavní událost, inovační veletrh a mezinárodní konference, se koná 14. května v pražském Foru Karlín. Během celého týdne se pak uskuteční více než 100 doprovodných událostí napříč celou Českou republikou.

4. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Až pětadvacet nových start-upů přijme CzechInvest do projektu CzechStarter, ve kterém jim zkušení mentoři a poradci během sedmi měsíců pomohou nastartovat a rozvíjet jejich podnikání. Ty nejúspěšnější se navíc na dva týdny podívají do akcelerátoru BootUP v Silicon Valley.

31. 3. 2018

CzechInvest

V rámci programu Interreg Europe byl vyhlášen nový online kurz Excellence in Research, Social and Technological Innovation (ReSTI) Project Management zaměřený na projektové řízení v oblasti inovací. Přihlášky je možné posílat do 31. května 2018.

30. 3. 2018

MŠMT

Prostřednictvím iniciativy Startup Europe představila Evropská komise dne 19. 3. 2018 v Paříži 46 národních start-upových ambasadorů, tzv. Startup Europe Ambassadors. Pro Českou republiku se jím stala Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

25. 3. 2018

CzechInvest

CzechInvest vyhlásil již třetí výzvu pro podávání přihlášek do projektu CzechAccelerator. Českým start-upům se tak nabízí další příležitost vyjet na tříměsíční pobyty do renomovaných zahraničních inkubátorů v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru a nově také Londýně.

22. 3. 2018

CzechInvest

Nová brožura agentury CzechInvest přibližuje zahraničním partnerům fungování, možnosti a přední instituce, které se zabývají průmyslem 4.0 v České republice. Představuje také úspěšné projekty z programu Horizont 2020.

19. 3. 2018

Vědavýzkum.cz

Jste student, vědec nebo začínající podnikatel? Máte skvělý projekt nebo řešení problému a dokážete jej představit ostatním ve 3 minutách? Přihlaste se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab a vyhrajte cestu do Berlína a účast na celosvětovém finále. České národní kolo proběhne 16. května 2018 v brněnském vědeckém centru Vida!.

17. 3. 2018

Německé velvyslanectví v Praze

Během 3 let se v Brně inkubuje 9 start-upů, které pracují s kosmickými technologiemi. Shodnou částkou 300 tisíc euro inkubátor financuje Evropská kosmická agentura (ESA) a Jihomoravský kraj. Operátorem programu ESA BIC v České republice je agentura CzechInvest.

10. 3. 2018

CzechInvest

Přípravy investiční společnosti, která měla podporovat projekty komercializace výzkumu a vývoje a začínající inovativní firmy, trvaly několik let. V lednu jsme informovali o vyhlášení výběrového řízení na vedoucí osoby a členy jejího představenstva. Nyní to ale vypadá, že projekt, alespoň v původní podobě, spadl pod stůl.

9. 3. 2018

Vědavýzkum.cz