facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Agentura regionálního rozvoje Libereckého kraje (ARR) a klastrová organizace Nanoprogress podepsaly memorandum o spolupráci. Rozhodly se tak posílit nanotechnologický rozvoj v Libereckém kraji, který se v tomto oboru řadí mezi špičky.

22. 4. 2021

Nanoprogress

České kosmické startupy se nedrží při zemi a už vůbec ne při Zemi. Za posledních 5 let se tuzemským malým projektům podařilo vyslat družici na orbitu, odhalit tajemství renesančního obrazu za miliardy nebo přilákat pozornost mezinárodních gigantů.

20. 4. 2021

CzechInvest

„Houstone, máme problém“ stojí na tričku s logem NASA, které má na sobě Václav Lazar, doktorand z Leteckého ústavu Fakulty strojního inženýrství. Teď by měl spíš hlásit: „Houstone, máme projekt!“. Se svým týmem totiž uspěl v interní grantové soutěži VUT určené pro Ph.D. studenty a díky finanční podpoře může následující dva roky pracovat na vývoji malého satelitu třídy CubeSat.

15. 4. 2021

VUT v Brně

Největší státem pořádaný hackathon v dějinách České republiky, více než dvě stovky vzájemně propojených firem, přes 15 tisíc zodpovězených dotazů na lince 1212 nebo zmapování českých výrobců zdravotnických a osobních ochranných prostředků včetně jejich výrobních kapacit. To jsou jen některé výsledky a úspěchy agentury CzechInvest v roce 2020.

11. 4. 2021

CzechInvest

Vlámské strategické výzkumné centrum pro zpracovatelský průmysl Flanders Make vyhlásilo 25 otevřených výzev s termínem pro podání projektů do 16.dubna 2021.

7. 4. 2021

Eva Kordová a Jana Gyűreová

Agentura CzechInvest v letošním roce spustí dlouho připravovaný projekt Technologická inkubace. Na svém zasedání o tom rozhodla vláda. Projekt s rozpočtem jedna miliarda korun v sobě propojí zájmy státu, byznysu a akademické sféry.

1. 4. 2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Nové kontakty a zkušenosti, zpětná vazba od odborníků, 50 tisíc korun do startu podnikání, sleva 50 procent na roční pronájem kanceláře a konzultace mentorů i externích partnerů zdarma. To jsou odměny a výhody, které čekají na letošního vítěze Podnikavé hlavy.

27. 3. 2021

Univerzita Palackého v Olomouci

Když se řekne nano, velká část Liberečanů a lidí z širšího okolí je okamžitě v obraze. Nanotechnologie mají v regionu zvučné jméno i takřka dvacet let poté, co tým profesora Oldřicha Jirsáka na Technické univerzitě objevil způsob jejich průmyslové výroby. Světový patent se v kraji nerodí každý den. 

16. 3. 2021

1012plus

V České republice dosud nebyl stanoven způsob, jak spočítat potenciál designu na mikroekonomické úrovni. Eva Šviráková z Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně navrhla novou metodiku podobnou deskové hře s názvem Design Value Algorithm. Respondent má možnost  zjistit, jak efektivně ve své firmě investuje do oblasti designu.

13. 3. 2021

Vědavýzkum.cz

Kreativní vouchery pro výzkumné organizace dokáží zlepšit publicitu i spolupráci s průmyslem ve Středočeském kraji. Žádat o ně je možné až do 30. června 2021. Finanční podpora Kreativního voucheru pokrývá 95 % z celkově uznatelných nákladů. Příjemce spolufinancuje 5 %. 

11. 3. 2021

Středočeské inovační centrum