facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Během prázdnin přibylo pět nových držitelů HR Award

24. 7. 2021
Během prázdnin přibylo pět nových držitelů HR Award

Za letošní prázdniny si mezinárodní ocenění v oblasti řízení lidských zdrojů HR Excellence in Research nově připsalo pět českých výzkumných institucí. Celkově už tak tuto „známku kvality“ má 41 českých zástupců.

HR Award

Novými nositeli ocenění jsou Filozofický ústav AV ČR, Ústav termomechaniky AV ČR, Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity, Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzityVysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Pro instituci a její zaměstnance představuje HR Award zvýšení kvality péče o lidské zdroje či vytvoření pracovního prostředí, které podporuje kariérní růst. HR Award svým nositelům také může pomáhat při shánění zahraničních pracovník, protože zaručuje internacionalizaci, otevřenost a také transparentnost. V neposlední řadě s sebou toto ocenění nese i zvýšení prestiže instituce jak na národní, tak na mezinárodní úrovni a také výhody při získávání finančních prostředků z různých grantových schémat (např. Horizon Europe či TA ČR).

brooke cagle g1Kr4Ozfoac unsplash

Podle Petra Kavalíře z NTC při Západočeské univerzitě zisk HR Award deklaruje, že daná instituce je součástí Evropského výzkumného prostoru, což jí může pomoci mimo jiné právě i se získáváním zahraničních vědců: "Ocenění HR Award je pro nás velmi důležité, protože tím viditelně deklarujeme, že jsme součástí evropského výzkumného prostoru," uvedl v rozhovoru pro Vědavýzkum.cz Petr Kavalíř. S tím, že zisk HR Award je důležitým milníkem v životě instituce, souhlasí i Libor Grubhoffer z Biologického centra AV ČR, které nedávno v rámci hodnocení potvrdilo zisk tohoto ocenění. "Získání HR Award je pro nás velmi významnou událostí. Je to vlastně takové zadostiučinění, protože vznik tohoto projektu byl doprovázen celou řadou diskuzí. Nakonec se podařilo najít shodu a už při podávání projektu se nám jeho forma nesmírně líbila. Pochopitelně jsme měli velikou radost, když jsme uspěli jako jedni z prvních v tuzemsku. Pak už se tedy pracovalo na naplňování všech úkolů, které jsou spojeny s projektem. HR Award zcela splynulo s fungování centra, takže jeho obhájení se zdálo samozřejmé, ale to určitě nebylo," uvedl Grubhoffer v nedávném rozhovoru

Náhledněte do kompletního seznamu všech držitelů HR Award.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Evropská komise a Filosofický ústav AV ČR


Přečtěte si více o HR Award v tuzemsku a Evropě v našem nedávném článku a nepřehlédněte také rozhovor věnovaný HR Award s Eliškou Handlířovou z CEITEC.