instagramfacebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
instagramfacebooktwittergoogle

Genderově senzitivní komunikace a jak na ni

2. 9. 2019
Genderově senzitivní komunikace a jak na ni

Národní kontaktní centrum – gender a věda zve zájemce na seminář o problematice genderově senzitivní komunikace jako nástroje podpory férovějšího prostředí v instituce. Zaměří se zejména na praktické návrhy a smysl senzitivní komunikace. Workshop se bude konat 8. 10. 2019.

Genderově senzitivní komunikace slouží jako jeden z nástrojů podpory férového prostředí v instituci. Napomáhá k zajištění genderové rovnosti, inkluzivity a podpoře diverzity. Jazyk a vizuální komunikace ovlivňuje prostředí uvnitř organizace samotné a slouží jako vizitka i navenek. Na workshopu pořádaném NKC - gender a věda se můžete například dozvědět, jak předcházet genderovým stereotypům v komunikaci, nebo jaká opatření lze v instituci směrem ke zlepšení jazykové kultury přijmout.
Společně se budeme se věnovat následujícím otázkám:

  • Co je genderově senzitivní komunikace a proč ji potřebujeme?
  • Jak jazyk napomáhá k udržování stereotypů a co s tím dělat?
  • Genderově senzitivní komunikace napříč organizační strukturou instituce
  • Jak genderově senzitivní jazyk v praxi používat a jak reflektovat požadavek genderově senzitivní komunikace ve vnitřních předpisech?

Workshop povedou Timea Crofony a Jana Dvořáčková.

Seminář se bude konat 8. 10. 2019 od 14.00 do 16.30 v prostorách Sociologického ústavu AV ČR (Jilská 352/1, 110 00 Praha 1) v místnosti č. 207.

Z důvodu omezené kapacity je třeba potvrdit zájem o účast na semináři na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: NKC - gender a věda