facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Seminář: Osobní náklady v projektech H2020

16. 4. 2019
Seminář: Osobní náklady v projektech H2020

Technologické centrum AV ČR, ve spolupráci s Ústavem výzkumu globální změny AV ČR, Univerzitou Pardubice a Vysokým učením technickým v Brně, zve na interaktivní semináře Osobní náklady v projektech H2020. Volná místa zbývají na seminářích dne 25. června v Českých Budějovicích a 26. června v Pardubicích.

Cílem semináře je seznámit příjemce i auditory se specifickými pravidly programu Horizont 2020 (typy projektů RIA, IA, CSA, ERC) a také zohlednit specifika českého prostředí a aplikovat jednotná pravidla H2020 s ohledem na tato specifika.

Pozornost bude věnována dělení osobních nákladů, zaznamenávání odpracovaných hodin, výpočtu hodinové sazby pro neprojektové i projektové financování, dvojímu stropu apod.

Jedná se o interaktivní semináře pro cca 35 účastníků z řad projektových manažerů, ekonomů, účetních, personalistů či auditorů (výzkumníci, kteří mají zájem detailně se seznámit s finančními pravidly, jsou také vítáni). Součástí seminářů bude demonstrace fiktivních příkladů s čísly.

Akce se uskuteční ve čtyřech různých městech. Termíny v Praze a Brně jsou již obsazené. Volná místa jsou stále na semináři v Českých Budějovicích a na semináři v Pardubicích. Na semináře je nutné se registrovat.

Data a místa konání:

  • 25. června 2019 jednací sál Jihočeského VTP, Lipová 1789/9, České Budějovice
  • 26. června 2019 Univerzita Pardubice, budova UNIT, nám. Čs. legií 565, Pardubice

Předpokládaná délka semináře: 10:00 - 16:00.

Registrovat se můžete do 10. června 2019.

 

Zdroj: Technologické centrum AV ČR