facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Příležitosti v únoru 2018

1. 2. 2018
Příležitosti v únoru 2018

V kalendáři příležitostí pro vás sledujeme aktuální možnosti financování aktivit ve výzkumu a vývoji na národní i mezinárodní úrovni. Také v únoru 2018 se nabízí hned několik zajímavých příležitostí. Nepropásněte termín pro odevzdání návrhů projektů či zaslání přihlášek.

Do poloviny února je spuštěna výzva k podávání žádostí o prestižní granty Evropské výzkumné rady ERC Consolidator Grants 2018. Grant je určen na podporu konsolidace vlastních nezávislých výzkumných týmů nebo programů a zažádat o něj mohou výzkumníci, kteří dokončili PhD studium v rozmezí před 7 – 12 lety. Účast českých vědců v těchto prestižních grantech byla prozatím poměrně nízká. V období mezi lety 2007 – 2016 jej získalo 7 českých žadatelů - jenom za minulý rok však uspěli další tři.

Do 21. února je možnost zapojit se do schématu Evropské rady pro inovace (EIC) Fast Track to Innovation. Grant je určen na podporu již do určité míry připravených, významných nových technologií, konceptů, procesů nebo business modelů, které potřebují finální úpravy, aby mohly být uvedeny na trh. Účastnit se mohou subjekty ze soukromého i veřejného sektoru.

Do konce února pak mohou vědecké rady fakult nebo vysokoškolských ústavů Univerzity Karlovy anebo členové vědecké rady univerzity podávat rektorovi UK návrhy na udělení Ceny Bedřicha Hrozného za významný a originální tvůrčí počin - například odbornou časopiseckou nebo knižní publikaci, umělecké dílo, pořádání výstavy, realizovaný patent apod. Individuální ocenění je spjato s finanční odměnou ve výši minimálně 100 tisíc Kč.

Další příležitosti najdete v kalendáři příležitostí.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)