facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Na konci uplynulého týdne zveřejnila vláda České republiky své programové prohlášení. Oproti předchozím obdobím zde má svou samostatnou kapitolu oblast vědy a výzkumu, která se řadí k jednoznačným prioritám této vlády. Zeptali jsme se několika představitelů české vědy a výzkumu, co si o plánech nové vlády v oblasti vědy a výzkumu myslí.

11. 1. 2022

Vědavýzkum.cz

V pátek 7. ledna zveřejnila vláda České republiky své programové prohlášení. Oproti předchozím obdobím zde má svou samostatnou kapitolu oblast vědy a výzkumu, která se řadí k jednoznačným prioritám této vlády.

7. 1. 2022

Úřad vlády

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová byla včera jmenována předsedkyní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), o čemž ministryně informovala na svém Twitteru.

6. 1. 2022

Vědavýzkum.cz

Předsedové vlád států Visegrádské skupiny (V4) na společné schůzce v Budapešti dne 13. 12. podepsali Memorandum o porozumění o posílení spolupráce v kosmickém výzkumu a mírovém užívání kosmického prostoru. Vyjádřili tak podporu užšímu partnerství států V4 i v oblasti kosmického průmyslu a vědy.

29. 12. 2021

Ministerstvo dopravy

Rovnost žen a mužů ve výzkumu je stále více diskutované téma. Vybíráme proto tři aktuality z této oblasti, jež by určitě neměly ujít vaší pozornosti. Konkrétně jde o Lublaňskou deklaraci, kterou podpořilo i Česko, publikaci She Figures představující zajímavá data o genderové rovnosti ve výzkumu, a také o Operační program Zaměstnanost plus na léta 2021 až 2027, který také zahrnuje kapitolu věnovanou genderové rovnosti.

28. 12. 2021

Vědavýzkum.cz

Think tank IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR přichází s novou aplikací Oborová publikační výkonnost a autoři výzkumných organizací v ČR v letech 2017-2020.

23. 12. 2021

IDEA

V sobotu 18. prosince 2021 uvedl předseda vlády České republiky Petr Fiala do nově ustaveného úřadu ministryni pro vědu, výzkum a inovace Helenu Langšádlovou.

21. 12. 2021

Úřad vlády ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) uspořádalo v prvním pololetí roku 2021 mezinárodní peer-review hodnocení velkých výzkumných infrastruktur ČR. Účelem této evaluace bylo získání nezávislých odborných podkladů pro přijetí informovaného politického rozhodnutí vlády ČR o financování velkých výzkumných infrastruktur z veřejných prostředků ČR v období po roce 2022.

10. 12. 2021

MŠMT

Vláda na svém jednání dne 6. prosince 2021 projednala návrh na odvolání zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Ondřeje Slabého. Ten přitom sám rezignoval na konci listopadu.

9. 12. 2021

Vědavýzkum.cz

Rada pro výzkum, vývoj a inovace vyzývá k podávání návrhů na člena Komise pro hodnocení výzkumných organizací a členy Odborných panelů.

7. 12. 2021

Rada pro výzkum, vývoj a inovace