facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

V úterý 18. 12. 2018 se konala konference IMPLEMENTACE METODIKY 2017+ zakončující letošní sérii akcí k této problematice ve vybraných městech České republiky. Zástupci Rady pro výzkum, vývoj a inovace, pracovníci úřadu vlády a předsedové odborných panelů informovali o dosavadním průběhu implementace a výhledu na další roky.

21. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Začátkem prosince se v Českých Budějovicích uskutečnilo diskusní fórum s názvem Perspektivy české vědy. Čeští i zahraniční vědci, rektoři, zástupci vrcholného managementu vědy a ambasadoři se shodli na klíčových doporučeních, která mají umožnit tuzemské vědecké komunitě obstát ve stále kompetitivnějším prostředí a podílet se na určování vývoje světové vědy.

19. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se v pátek 14. prosince sešla na pravidelném zasedání. Hlavním tématem bylo schválení dvou zcela nových a vysoce inovativních programů zaměřených na průmyslový výzkum a na životní prostředí v souhrnné hodnotě 20 miliard korun. Rada rovněž pokročila v zavádění nové Metodiky 2017+ a schválila Analýzu stavu výzkumu, vývoje a inovací a jejich srovnání se zahraničím.

15. 12. 2018

Úřad vlády

Přímá veřejná podpora výzkumu a vývoje v České republice vloni vzrostla o desetinu. Téměř polovina státních rozpočtových výdajů na VaV končí na vysokých školách. Český statistický úřad publikoval aktuální data o financování výzkumu a vývoje v ČR ze státního rozpočtu.

10. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Jaké jsou silné a slabé stránky české vědy? Jak do naší země přilákat nadějné mladé vědce? Jaká je vize tuzemského vědního rozvoje? To jsou hlavní témata konference „Perspektivy české vědy: příležitost pro špičkový výzkum v Česku“, která probíhá v pátek 7. prosince ve vědeckém kampusu v Českých Budějovicích. Diskuse začíná v 10:00 a můžete ji sledovat online.

7. 12. 2018

Akademie věd ČR

Český statistický úřad (ČSÚ) vydal novou Statistickou ročenku České republiky pro rok 2018. Kromě jiných témat se již tradičně věnuje také oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Na celkem 40 stranách prezentuje nejnovější data o lidských zdrojích ve výzkumu a vývoji, přímých a nepřímých výdajích, inovacích v podnikatelské sféře nebo licencích na předměty průmyslového vlastnictví.

4. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se v pátek 30. listopadu za účasti premiéra Andreje Babiše setkala na svém již 340. zasedání. Jednání se účastnili i členové Mezinárodního poradního orgánu a jedním z hlavních bodů programu byla také volba členů vědecké rady Grantové agentury ČR.

3. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Organizace Eurodoc a Studentská komora Rady vysokých škol vyzývají mladé vědce, výzkumníky a asistenty s titulem PhD, aby se zapojili do mezinárodního průzkumu pracovních a životních podmínek, očekávání a kariérních vyhlídek. Vyplnění trvá jen 10 minut, zúčastnit se můžete do 23. prosince 2018.

30. 11. 2018

Vědavýzkum.cz

V současné době existuje poměrně velké množství různých příruček a kurzů, jak efektivně řídit projekty, avšak tato řešení v převážné většině vyhovují požadavkům firem z aplikační sféry. Jaké projektové nástroje jsou vhodné pro řízení výzkumných projektů realizovaných ve výzkumných organizacích, zejména na českých vysokých školách? Nad tím se ve svém příspěvku zamýšlí Hana Čáslavová ze ŠKODA AUTO Vysoká škola.

24. 11. 2018

Hana Čáslavová

Předseda vlády Andrej Babiš, který je zároveň předsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), ve čtvrtek 22.  listopadu v odpoledních hodinách přijal společně s místopředsedou RVVI Karlem Havlíčkem jednu z největších kapacit izraelské vědecko-technologické obce paní Ornu Berry. Premiér jí předal během pracovního setkání jmenovací dekret - jedna z čelních vědkyň Státu Izrael se tak stává členkou Mezinárodního poradního orgánu RVVI.

23. 11. 2018

Úřad vlády