facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová jmenovala svou náměstkyní Janu Havlíkovou, která se v minulosti věnovala mimo jiné koncepčnímu rozvoji výzkumu, vývoje a inovací na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

8. 2. 2022

Úřad vlády

Co sledovat v evropské politice výzkumu, vývoje a inovací v roce 2022, kdy v čele Rady Evropy stane také České republika? Kromě implementace reformy Evropského výzkumného prostoru, jde také o změnu klimatu či vztahy se Švýcarskem a USA.

7. 2. 2022

Vědavýzkum.cz

Český statistický údaj opět vydal rozsáhlou publikaci Ukazatele výzkumu a vývoje, tentokrát shrnující data za rok 2020. Zjistěte mimo jiné, jak se v České republice investovalo do výzkumu a vývoje a také jak si stojíme v mezinárodním srovnání.

5. 2. 2022

Český statistický úřad

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy oficiálně představilo tematické priority pro nadcházejícího předsednictví České republiky v Radě EU v oblasti výzkumu, vývoje a vysokého školství. Klíčovými tématy budou otázky spojené s velkými výzkumnými infrastrukturami, synergiemi či problematika mikrocertifikátů.

4. 2. 2022

Vědavýzkum.cz

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová jmenovala svým náměstkem profesora Štěpána Jurajdu. V pondělí 17. ledna nastoupil oficiálně do svého úřadu.

18. 1. 2022

Rada pro výzkum, vývoj a inovace

Na konci uplynulého týdne zveřejnila vláda České republiky své programové prohlášení. Oproti předchozím obdobím zde má svou samostatnou kapitolu oblast vědy a výzkumu, která se řadí k jednoznačným prioritám této vlády. Zeptali jsme se několika představitelů české vědy a výzkumu, co si o plánech nové vlády v oblasti vědy a výzkumu myslí.

11. 1. 2022

Vědavýzkum.cz

V pátek 7. ledna zveřejnila vláda České republiky své programové prohlášení. Oproti předchozím obdobím zde má svou samostatnou kapitolu oblast vědy a výzkumu, která se řadí k jednoznačným prioritám této vlády.

7. 1. 2022

Úřad vlády

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová byla včera jmenována předsedkyní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), o čemž ministryně informovala na svém Twitteru.

6. 1. 2022

Vědavýzkum.cz

Předsedové vlád států Visegrádské skupiny (V4) na společné schůzce v Budapešti dne 13. 12. podepsali Memorandum o porozumění o posílení spolupráce v kosmickém výzkumu a mírovém užívání kosmického prostoru. Vyjádřili tak podporu užšímu partnerství států V4 i v oblasti kosmického průmyslu a vědy.

29. 12. 2021

Ministerstvo dopravy

Rovnost žen a mužů ve výzkumu je stále více diskutované téma. Vybíráme proto tři aktuality z této oblasti, jež by určitě neměly ujít vaší pozornosti. Konkrétně jde o Lublaňskou deklaraci, kterou podpořilo i Česko, publikaci She Figures představující zajímavá data o genderové rovnosti ve výzkumu, a také o Operační program Zaměstnanost plus na léta 2021 až 2027, který také zahrnuje kapitolu věnovanou genderové rovnosti.

28. 12. 2021

Vědavýzkum.cz