facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) vyzývá právnické osoby zabývající se výzkumem, vývojem a inovacemi, jejich sdružení a ústřední orgány státní správy k podávání návrhů na devět členů poradního orgánu Rady – Bioetické komise.

4. 3. 2022

RVVI

Podle Heleny Langšádlové, ministryně pro vědu, výzkum a inovace, jsou to právě investice do této oblasti, které přispějí k transformaci ekonomiky a které jsou jedním ze základních faktorů, abychom i do budoucna byli prosperující zemí a aby náš HDP byl pozitivní. Redakce Deloitte dReport shrnula hlavní úskalí i nutné kroky v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací v Česku.

17. 2. 2022

Deloitte

V úterý dne 15. února 2022 hostila Masarykova univerzita (MUNI) ve spolupráci se Středoevropským technologickým institutem (CEITEC) již 5. ročník Národního dne velkých výzkumných infrastruktur ČR. Tato každoroční konference a její organizátor, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), nabízí výzkumným stakeholderům v ČR unikátní příležitost diskutovat o těch nejaktuálnějších otázkách agendy velkých výzkumných infrastruktur.

16. 2. 2022

MŠMT

Na začátku února se pod organizační záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) uskutečnil v konferenčních prostorách Národní technické knihovny kulatý stůl k předsednictví ČR v Radě EU a sektorovým tématům, která bude ČR v průběhu druhé poloviny roku 2022 jakožto předsednický stát Rady EU adresovat. Velkým tématem při této příležitosti byly také velké výzkumné infrastruktury. Přečtěte si to hlavní, co k této problematice zaznělo.

11. 2. 2022

CESNET

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová jmenovala svou náměstkyní Janu Havlíkovou, která se v minulosti věnovala mimo jiné koncepčnímu rozvoji výzkumu, vývoje a inovací na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

8. 2. 2022

Úřad vlády

Co sledovat v evropské politice výzkumu, vývoje a inovací v roce 2022, kdy v čele Rady Evropy stane také České republika? Kromě implementace reformy Evropského výzkumného prostoru, jde také o změnu klimatu či vztahy se Švýcarskem a USA.

7. 2. 2022

Vědavýzkum.cz

Český statistický údaj opět vydal rozsáhlou publikaci Ukazatele výzkumu a vývoje, tentokrát shrnující data za rok 2020. Zjistěte mimo jiné, jak se v České republice investovalo do výzkumu a vývoje a také jak si stojíme v mezinárodním srovnání.

5. 2. 2022

Český statistický úřad

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy oficiálně představilo tematické priority pro nadcházejícího předsednictví České republiky v Radě EU v oblasti výzkumu, vývoje a vysokého školství. Klíčovými tématy budou otázky spojené s velkými výzkumnými infrastrukturami, synergiemi či problematika mikrocertifikátů.

4. 2. 2022

Vědavýzkum.cz

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová jmenovala svým náměstkem profesora Štěpána Jurajdu. V pondělí 17. ledna nastoupil oficiálně do svého úřadu.

18. 1. 2022

Rada pro výzkum, vývoj a inovace

Na konci uplynulého týdne zveřejnila vláda České republiky své programové prohlášení. Oproti předchozím obdobím zde má svou samostatnou kapitolu oblast vědy a výzkumu, která se řadí k jednoznačným prioritám této vlády. Zeptali jsme se několika představitelů české vědy a výzkumu, co si o plánech nové vlády v oblasti vědy a výzkumu myslí.

11. 1. 2022

Vědavýzkum.cz