facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Filtry na čištění vzduchu nebo vody patří k hlavním výrobkům, s nimiž tuzemská firma pronikla na světové trhy. Technologii využívající nanovlákna dokázala přeměnit ve finální produkt, a zúročit tak český náskok v oboru.

26. 5. 2018

BusinessInfo.cz

Český tým společnosti Riocath Global vyvinul a patentoval ve spolupráci s Vývojovým centrem Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) světově unikátní technologii, široce využitelnou v oblasti tubulárních zdravotnických prostředků. Klinické zkoušky budou zahájeny do konce tohoto roku. S uvedením na trh firma počítá už v roce 2019.

24. 5. 2018

ÚOCHB

Sdružení pro zahraniční investice – AFI pořádá ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR (TA ČR) dne 5. června 2018 slavnostní večer sedmého ročníku projektu Nejlepší spolupráce roku spojený s panelovou diskusí na téma komercionalizace české vědy.

23. 5. 2018

AFI

„Rád věci dotahuji do praxe,“ říká o sobě Karel Lacina z CEITECu Masarykovy univerzity. Ve výzkumné skupině Petra Skládala se zabývá vývojem biosenzorů. Na přístroj, který by mohl předběžně diagnostikovat lymskou boreliózu, získal před dvěma lety finanční podporu Proof of Concept (PoC). A i po skončení projektu na technologii dál pracuje.

20. 5. 2018

Masarykova univerzita

Od 16. do 18. května 2018 se v Plzni uskutečnila 6. národní konference transferu technologií s podtitulem Transfer technologií v mezinárodní perspektivě. Její součástí byl také kurz Master Class s Ashley Stevensem (středa) a prohlídka výzkumných center Západočeské univerzity v Plzni (pátek).

18. 5. 2018

Vědavýzkum.cz

Masarykova univerzita zve firmy a další aplikační partnery na dva kulaté stoly, jejichž cílem je představit možnosti spolupráce s vědci z brněnské univerzity. První se zaměří na aplikační možnosti nových plazmonických technik. Druhý kulatý stůl nabídne možnosti testování výrobků v náročných podmínkách na Antarktidě.

14. 5. 2018

Masarykova univerzita

Léčba nádorových onemocnění pomocí nanočástic nebo diagnostika rakoviny plic z analýzy vydechovaného vzduchu – takové jsou další unikátní biotechnologie, s nimiž olomoučtí vědci seznámili domácí i tuzemské investory na letošní mezinárodní konferenci Biospot. Už potřetí ji uspořádal klastr MedChemBio společně s Ústavem molekulární a translační medicíny LF (ÚMTM), Ústavem organické chemie a biochemie AV (ÚOCHB) a firmou IOCB Tech.

13. 5. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

V roce 2017 oslavila Fakulta informatiky Masarykovy univerzity deset let fungování Sdružení průmyslových partnerů (SPP), jehož členy jsou dnes tři desítky firem. Ty se podílí na výuce, mají možnost spolupracovat s talentovanými studenty, které i finančně podporují, zapojují se do výzkumných projektů. O fungování fakultního ekosystému jsme se bavili s proděkanem pro vztahy s průmyslem a absolventy Václavem Matyášem.

12. 5. 2018

Masarykova univerzita

Krajský titul Podnikatel roku 2010, loni zase cena Industrie v soutěži Česká hlava. Šumperská firma SHM, s.r.o. se pyšní nejen řadou ocenění, ale i devíti národními a mezinárodními patenty. Vlastnímu výzkumu a vývoji v oblasti tvrdých tenkých vrstev se firma věnuje už od svého vzniku před 25 lety. Spolupracuje však i s řadou veřejných výzkumných institucí a vysokých škol, včetně Masarykovy univerzity. S tou nyní firma pracuje na nové generaci průmyslových povlaků, které mají být nejen velmi tvrdé, ale zároveň i houževnaté.

11. 5. 2018

Masarykova univerzita

V pořadí pátý workshop technologického transferu s názvem „Tři pilíře technologického transferu" se bude konat na půdě Univerzity Palackého. Proběhne ve dnech 31. května až 1. června v prostorách Vědeckotechnického parku v Olomouci (VTP UP).

10. 5. 2018

VTP UP