facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Inkubátor Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) InQbay pořádá v úterý 20. října 2020 online workshop s názvem Praktické zkušenosti se získáváním kapitálu pro technologický startup.

19. 10. 2020

InQbay

„Sociální sítě jsou novým komunikačním kanálem, který nelze ignorovat,“ zaznělo opakovaně na online workshopu s názvem Věda a sociální sítě, který proběhl v úterý 13. října 2020. Toto téma přilákalo téměř třicet vědců a zástupců vysokých škol, výzkumných institucí a regionálních center z celé České republiky. V roli lektorů se představili Barbora Holienčinová a Tomáš Kodydek, správci sociálních sítí Univerzity Karlovy.

18. 10. 2020

Pavla Hubálková

Universities UK International organizuje na přelomu října a listopadu sérii webinářů na téma aktuálních otázek spolupráce s britskými vědci. Dozvíte se na nich, jaké scénáře mohou po brexitu nastat a jak se na ně připravit, jak se změní imigrační pravidla nebo co se stane, pokud nebude uzavřena dohoda o volném obchodu.

18. 10. 2020

Vědavýzkum.cz

Středeční evropské finále globální startupové soutěže Startup World Cup, které se uskutečnilo v rámci pražského Startup World Cup & Summitu, ovládl lucemburský projekt HighSide. Na druhém místě skončil britský startup iLoF a třetí příčka připadla českému projektu 24 Vision Systems.

18. 10. 2020

Startup World Cup & Summitu

Steven Forrest přijel na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, aby zde vyvíjel deskovou hru, která má studenty naučit zvládat povodňová rizika. Jak se mu v Čechách daří, s jakými překážkami se setkává a co by podle něj měla česká věda dělat, aby byla více konkurenceschopná?

17. 10. 2020

UJEP

Na půdě České zemědělské univerzity v Praze se 14. října 2020 konal Národní informační den k programům Horizont 2020 a Horizont Evropa pro oblast Life Sciences, který každoročně prezentuje trendy a priority společného evropského výzkumu.

17. 10. 2020

ČZU v Praze

EPFLglobaLeaders je nový doktorský stipendijní program pro začínající výzkumné pracovníky, kteří chtějí svůj výzkum provádět v rámci jednoho z pěti kampusů švýcarské Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne. Do programu bude vybráno 48 mladých vědců.

17. 10. 2020

EPFL

Společnost alevia pořádá v rámci letošního ročníku komplexního vzdělávacího programu ve dnech 24. - 25. 11. 2020 pátý modul, který se zaměří na téma komercializace výstupů výzkumu a vývoje. V případě nepříznivé epidemiologické situace se modul uskuteční on-line formou za zvýhodněnou cenu.

17. 10. 2020

alevia

Spolupráce na výzkumu a podpoře akademické integrity nebo informace o platformách, které se zabývají akademickou integritou. To jsou některá témata, která se řešila na on-line konferenci Akademická etika a prevence plagiátorství 13. a 14. října 2020, kterou pořádalo Centrum pro podporu e-learningu na Univerzitě Karlově.

16. 10. 2020

Vědavýzkum.cz

V pátek 9. října 2020 zasedala Vědecká rada Grantové agentury České republiky, která se jakožto koncepční orgán stará o vědeckou úroveň GA ČR a předkládá předsednictvu návrhy na zlepšování činnosti GA ČR.

16. 10. 2020