
Archiv článků
Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje
události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Duševní vlastnictví
ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Transfer znalostí a spolupráce
příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) si Vás dovoluje pozvat na další běh konferencí Implementace Metodiky 2017+. Dne 20. listopadu 2018 bude konferenci hostit Ostravská univerzita.
RVVI
Den Technologické agentury ČR, který se konal 8. listopadu 2018, vyvrcholil tradičním galavečerem a již šestým předáváním cen nejlepším projektům aplikovaného výzkumu v Nové budově Národního muzea.
Společnost Times Higher Education (THE) zveřejnila další ze série oborových žebříčků. Na řadu se dostaly obory z oblasti medicíny, vědy o živé přírodě (life sciences), fyzikální vědy a psychologie. Z českých univerzit se ve všech případech umístila nejlépe Univerzita Karlova. Nejvíce zástupců mají Češi ve fyzikálních vědách.
Vědavýzkum.cz
Research Valuation – tak se jmenovala konference, která se konala ve čtvrtek 8. listopadu 2018 v rámci Dne Technologické agentury ČR v Hauch Gallery v pražském Karlíně. Její program se soustředil na mladou generaci v kontextu změn, které přináší inovace a nové technologie.
Vědavýzkum.cz
V úterý 27. listopadu 2018 se v Praze v prostorách Univerzity Karlovy uskuteční Národní informační den o grantech Evropské výzkumné rady (ERC), pořádaný Technologickým centrem AV ČR.
Univerzita Karlova
Jedna z nejčastějších otázek, kterou vědecký diplomat dostává od vědců, je následující: Kde můžu získat grant na spolupráci s kolegy ze Spojeného království? A kdo všechno tyto granty poskytuje?
Vyzkoušet si pracovat po boku opravdových vědců nabízí mladým zájemcům Akademie věd ČR. Pod hlavičkou projektu Otevřená věda organizuje roční stáže na desítkách svých pracovišť. Ty další odstartují již v lednu 2019 a jsou určeny studentům středních škol, kteří si mohou vybírat z více než 90 témat nejrůznějších oborů.
Již jen do 12. listopadu můžete hlasovat pro české nominanty v soutěži Inovační Radar Evropské komise. Na základě hlasování veřejnosti postoupí do finále 20 inovativních projektů a o vítězích rozhodne odborná porota v prosinci ve Vídni na konferenci ICT 2018.
Vědavýzkum.cz
V prostorách Národního superpočítačového centra IT4Innovations na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava včera proběhl letošní ročník Národního dne velkých výzkumných infrastruktur ČR. Účelem konference bylo uspořádat platformu pro debatu ke stěžejním a aktuálním otázkám tvorby politiky a financování velkých výzkumných infrastruktur ČR.
CESNET
Zabývá se výzkumem v oblasti pokročilé regulace, modelování a automatizace. Od roku 2013 také řídí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) na ČVUT v Praze, které je odezvou na jednu z nejvýznamnějších priorit Evropské unie - energetické úspory v budovách. Být součástí tradiční renomované univerzity vnímá Lukáš Ferkl jako výhodu.
Vědavýzkum.cz